Strona główna » Sztab Generalny: samochód gen. Sikory uczestniczył w kolizji, nie w karambolu

Sztab Generalny: samochód gen. Sikory uczestniczył w kolizji, nie w karambolu

18.04.17

Samochód I zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP gen. Michała Sikory uczestniczył w kolizji na autostradzie A2, było to inne zdarzenie niż karambol na tej samej drodze – potwierdził we wtorek rzecznik SG płk Tomasz Szulejko.

articleImage: Sztab Generalny: samochód gen. Sikory uczestniczył w kolizji, nie w karambolu fot. Thinkstock

"Samochód, którym jechał pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. broni Michał Sikora, uczestniczył w kolizji. Nikomu z jej uczestników nic się nie stało; na miejscu zostały przeprowadzone, zgodnie z procedurami, wszelkie czynności" – powiedział PAP Szulejko. Zaznaczył, że do ich zakończenia generał pozostał na miejscu, po czym innym środkiem transportu udał się do Warszawy. Zaznaczył, że nie był to karambol, lecz kolizja bez groźnych skutków z udziałem czterech aut.

Według mediów kierowca służbowego samochodu generała został ukarany mandatem i punktami karnymi za spowodowanie kolizji podczas zmiany pasa. Do karambolu z udziałem 19 samochodów doszło w poniedziałek na autostradzie A2; zginęła jedna osoba, a dziewięć zostało rannych.

Pod koniec marca limuzyna wiceministra obrony Bartosza Kownackiego zderzyła się z innym autem na skrzyżowaniu w Warszawie, uczestnicy kolizji wyszli z niej bez szwanku, cywilny kierowca wiceministra został ukarany mandatem.

 

 

PAP 18.04.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: PAP

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE