Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Teraz Konstytucja Biznesu ma tworzyć warunki dla przedsiębiorczości

Teraz Konstytucja Biznesu ma tworzyć warunki dla przedsiębiorczości

14.11.17

Tworzenie korzystnych i stabilnych warunków do wykonywania działalności gospodarczej, wzmacnianie gwarancji wolności i praw przedsiębiorców oraz zmniejszanie ryzyka biznesowego - to cele nowej ustawy, ktorej projekt przyjął we wtorek rząd.

articleImage: Teraz Konstytucja Biznesu ma tworzyć warunki dla przedsiębiorczości fot. Thinkstock

Nowa ustawa Prawo przedsiębiorców ma zastąpić obowiązującą dotychczas ustawę z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Jak podkreślano po posiedzeniu rządu, projekt jest jednym z centralnych elementów reformy prawnego i instytucjonalnego otoczenia przedsiębiorców oraz wykonywanej przez nich działalności gospodarczej. Stanowić też ma realizację zapowiedzi zawartych w „Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. W projekcie wyraźnie podkreślono zasadę: „co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone”, która jest rozwinięciem fundamentalnej zasady wolności działalności gospodarczej.

Zdaniem rządu efektem proponowanych rozwiązań będzie poprawa warunków funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zmniejszenie ryzyka pomijania podstawowych zasad prawa gospodarczego przy podejmowaniu przez administrację konkretnych rozstrzygnięć w indywidualnych sprawach przedsiębiorców. 

Więcej: Konstytucja biznesu zastąpi ustawę o swobodzie działalności gospodarczej>>

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE