Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Teraz Mateusz Morawiecki pokieruje rządem

Teraz Mateusz Morawiecki pokieruje rządem

08.12.17

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecydowal, że nowym szefem polskiego rządu ma być dotychczasowy wicepremier Mateusz Morawiecki - poinformowała w czwartek wieczorem rzeczniczka partii Beata Mazurek.

articleImage: Teraz Mateusz Morawiecki pokieruje rządem Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Jak powiedziała, dotychczasowa premier Beata Szydło złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. Rzeczniczka dodała, że Szydło ma zajmować w przyszłym rządzie eksponowane stanowisko, ale nie powiedziała jakie. Nie podała też terminu zmian w rządzie. 

Według nieoficjalnych informacji wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego ma być głsowoane w Sejmie we wtorek, ale na razie nie będzie zmian ministrów.

Z tych samych informacji wynika, że Beata Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu. - Beata Szydło po rezygnacji z funkcji premiera ma objąć funkcję wicepremiera w rządzie - potwierdzili przedstawiciele kierownictwa PiS.

Nieoficjalne informacje zostały po godz. 22. potwierdzone w oficjalnym komunikacie.
- Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości dokonał oceny dwóch lat działalności rządu koalicji Zjednoczonej Prawicy. Komitet Polityczny uważa, że w tym okresie - mimo wielkich trudności oraz pełnego determinacji przeciwdziałania ze strony wrogich idei dobrej zmiany sił wewnętrznych jak i zewnętrznych - osiągnięte zostały wielkie sukcesy w kluczowych dla polskiego życia dziedzinach. Odniesiono je w sferze społecznej i ekonomicznej, na niwie oświaty i kultury oraz na polu bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego państwa i polityki zagranicznej - można przeczytać w tym dokumencie.

Znalazło się w nim także stwierdzenie, że Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości składa gorące podziękowania Pani Premier Beacie Szydło. Żywimy ogromny szacunek dla dokonań Pani Premier oraz darzymy Ją wielką sympatią, jaką zaskarbiła sobie swoją pracą dla Polski.

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości stwierdził też, że "oceniając niezwykle wysoko prawdziwy patriotyzm oraz poczucie odpowiedzialności za Polskę Pani Premier Beaty Szydło, przyjmuje Jej rezygnację z funkcji Prezesa Rady Ministrów". Komitet Polityczny podkreślił również potrzebę "Jej dalszego służenia Polsce na eksponowanym stanowisku rządowym".

Równocześnie Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości wysunął kandydaturę  Mateusza Morawieckiego, dotychczasowego wicepremiera, na stanowisko prezesa Rady Ministrów.

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE