Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Trwają rozmowy premiera z szefem KE o praworządności

Trwają rozmowy premiera z szefem KE o praworządności

17.05.18

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Rozmowa dotyczyła toczącego się sporu w sprawie praworządności w Polsce, a jej dalszy ciąg ma być w czwartek.

articleImage: Trwają rozmowy premiera z szefem KE o praworządności Fot. W. Kompała

Czytaj: Nie będzie więcej zmian w ustawach sądowych>>

Spotkanie odbyło się na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie w Sofii.  Wcześniej Juncker ocenił na konferencji prasowej w Brukseli, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Zaznaczył przy tym, że jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą. - Moje stosunki z polskim premierem są tak dobre, jak to tylko możliwe. Uważam, że Polska poczyniła postęp, jeszcze niewystarczający, ale prowadzimy dyskusje i negocjacje, które muszą zakończyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Jestem optymistą - powiedział szef KE.

Nie ma informacji o wynikach środowej rozmowy, ale w czwartek w Sofii odbędzie się kolejne spotkanie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera z premierem Mateuszem Morawieckim. Także tematem tej rozmowy mają być problemy polskiego wymiaru sprawiedliwości.

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE