Strona główna » Wiadomości » Aktualności » W czerwcu prezydent może ogłosić pytania do referendum ws zmian w konstytucji

W czerwcu prezydent może ogłosić pytania do referendum ws zmian w konstytucji

16.05.18

Myślę, że czerwiec jest pierwszym możliwym terminem, kiedy prezydent Andrzej Duda ogłosi pytania do referendum przedkonstytucyjnego - powiedział minister z Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Według niego pytań ma być nie więcej niż dziesięć.

articleImage: W czerwcu prezydent może ogłosić pytania do referendum ws zmian w konstytucji Thinkstock

Prezydencki minister informację taką podał w środę w radiowej Jedynce. Na pytanie, czy prezydent zgodziłby się na to, by referendum odbyło się łącznie z wyborami samorządowymi odpowiedział, że decyzja będzie po stronie Senatu. Stwierdził, że Andrzej Duda złoży pytania do referendum w Senacie. - Ale decyzja o tym, czy referendum się odbędzie i o terminie referendum - to już autonomiczna decyzja Senatu - powiedział.

Pytany, ile powinno być pytań w tym referendum, Dera powiedział, że prezydent wyraźnie określił, że nie chciałby, by było więcej niż 10 pytań.

Według Andrzeja Dery "Pytania muszą być jasne, zrozumiałe i dotyczące ważnych kwestii". Stwierdził, że jeśli się nie zna pytań, trudno się do pomysłu referendum ustosunkować. Według niego, kiedy społeczeństwo pozna pytania, temperatura w sprawie tego referendum przedkonstytucyjnego wzrośnie.

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE