Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Wiceminister powtarza insynuacje, ale dymisji nie będzie

Wiceminister powtarza insynuacje, ale dymisji nie będzie

29.01.16

Mieszkańcy okręgu wyborczego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - powiedział podczas debaty sejmowej wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (fot.). Premier stwierdizła jednak, że nie zdymisjonuje go.

articleImage: Wiceminister powtarza insynuacje, ale dymisji nie będzie ms.gov.pl

- Nie zamierzam dymisjonować wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, to mocny punkt mojego rządu - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. wczęsniej

Do zdarzenia doszło dzień wczesniej podczas dyskusji na temat prokuratury. W trakcie głosowań, liczne pytania do wnioskodawców zadawał poseł PO Robert Kropiwnicki. W końcu głosowań, głos zabrał wiceminister Jaki. - Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - oświadczył Jaki.
Szefa klubu PO Sławomir Neumann zażądał w czwartek w nocy w Sejmie natychmiastowej dymisji wiceministra Jakiego. Według Neumanna, Jaki w debacie sejmowej posłużył się anonimem i donosem wobec posła PO Roberta Kropiwnickiego.
- Bardzo wysoko cenię Jakiego, uważam, że to młody, bardzo energiczny, bardzo ambitny i dobry wiceminister. Nie zamierzam dymisjonować Patryka Jakiego, wręcz odwrotnie, uważam, że jest to bardzo mocny punkt mojego rządu" - powiedziała Szydło w piątek na konferencji prasowej w Chęcinach (woj. świętokrzyskie).
Jak dodała, rozmawiała o tej sprawie z wiceministrem Jakim. - On zadał pytanie na podstawie pism, które były kierowane do niego przez mieszkańców, w tych pismach zadawano pytania, dotyczące właśnie pana posła (Kropiwnickiego)" - zaznaczyła szefowa rządu. (ks/pap)

Etyka w administracji publicznej>>

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Agencyjne

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE