Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Wolne stanowiska sędziowskie

Wolne stanowiska sędziowskie

18.12.10
W kilku sądach zwolniły się stanowiska sędziowskie. M.in. w Łodzi, Gdańsku, Gliwicach, Szczecinie, Warszawie.

Jedno stanowisko sędziego sądu apelacyjnego zwolnione zostało w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Stanowiska sędziego sądu okręgowego zostały zwolnione w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, Sądzie Okręgowym w Warszawie oraz w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie. Stanowiska sędziego sądu rejonowego zwolnione zostały w Sądach Rejonowych w Grudziądzu i Wodzisławiu Śląskim.
 
W wojewódzkich sądach administracyjnych zostały zwolnione trzy stanowiska sędziowskie. Po jednym wolnym stanowisku sędziego zostało zwolnione w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach, Poznaniu i Szczecinie.
 

Do zgłaszania kandydatów na stanowiska sędziów wojewódzkich sądów administracyjnych stosuje się odpowiednio przepisy art. 57 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. — Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. Nr 98, poz. 1070, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 marca 2002 r. w sprawie określenia wzoru karty zgłoszenia na wolne stanowisko sędziowskie (Dz. U. Nr 26, poz. 261) i rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 marca 2002 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych kandydatów do objęcia urzędu sędziego (Dz. U. Nr 26, poz. 263).

Artykuł pochodzi z programu System Informacji Prawnej LEX on-line


Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE