Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Wyrok w sprawie wydalenia doktoranta 24 listopada

Wyrok w sprawie wydalenia doktoranta 24 listopada

10.11.17

Dopiero za dwa tygodnie, 24 listopada Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyda wyrok w sprawie Ameera Alkhawlany’ego, byłego doktoranta Uniwersytetu Jagiellońskiego, któremu odmówiono udzielenia ochrony międzynarodowej w oparciu o niejawne materiały.

articleImage: Wyrok w sprawie wydalenia doktoranta 24 listopada fot. Thinkstock

Skargę w sprawie odmowy nadania statusu uchodźcy złożyła Helsińska Fundacja Praw Człowieka na decyzję Rady do Spraw Uchodźców - Sekretariat Rady do Spraw Uchodźców przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Fundacja zawarła w skardze wniosek o zwrócenie się przez sąd do Trybunału Sprawiedliwości UE o dokonanie wykładni przepisów prawa unijnego dotyczących postępowania o udzielenie ochrony międzynarodowej. W ten sposób będzie można uzyskać podstawę do stwierdzenia, czy rozwiązania przyjęte przez polskiego ustawodawcę są zgodne z prawem UE.
WSA stwierdził, że nie ma podstaw do złożenia pytania w Trybunale Unii Europejskiej. Zdaniem sądu prawo krajowe dostatecznie spełnia unijne standardy ochrony cudzoziemców w procedurze odwołań ws. statusu uchodźcy i nie ma potrzeby kierowania pytania do TSUE.

Cudzoziemiec został deportowany do swojego kraju macierzystego, mimo, że grozi mu tam niebezpieczeństwo aresztowania. W ocenie ABW dalsze przebywanie zatrzymanego na terytorium RP zagrażało bezpieczeństwu narodowemu.

Więcej>>WSA rozpatrzy sprawę wydalonego z Polski doktoranta z UJ


Sygnatura akt IV SA/Wa 1612/17
 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: WSA

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE