Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Ziobro chce ułaskawienia uczestnika demonstracji narodowców

Ziobro chce ułaskawienia uczestnika demonstracji narodowców

22.03.16

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zdecydował z urzędu wstrzymać wykonanie kary pozbawienia wolności Marcina F., skazanego w związku ze swoim udziałem w proteście przeciwko rządowi w kontekście tzw. afery taśmowej – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

articleImage: Ziobro chce ułaskawienia uczestnika demonstracji narodowców Własne

W komunikacie jest mowa o tym, że prokurator generalny podjął tę decyzję w związku z licznymi pytaniami oraz protestami obywateli do czasu zbadania zasadności złożenia wniosku o ułaskawienie. Minister wystąpił też do właściwego sądu o przekazanie mu akt sprawy.

Marcin F. 16 czerwca 2014 roku brał udział w manifestacji organizacji narodowych pod MSW, która potem próbowała przejść pod Kancelarię Premiera. W Alei Szucha, na wysokości Trybunału Konstytucyjnego, policyjne oddziały prewencji zablokowały przemarsz demonstrantów. Doszło do starć, po których Marcinowi F. postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Sąd skazał go na sześć miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

W czwartek 17 marca br. przed pałacem prezydenckim odbyła się demonstracja pt. „Ułaskawić Marcina – Wolność dla jedynego skazanego w aferze taśmowej”. Demonstrujący apelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawienie Marcina F.
 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: MS

WKP Galeria Zdjęć

Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE