Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
własnościowe mieszkanie spółdzielcze po rozwodzie
toggle
Jestem po rozwodzie. Mam własnościowe mieszkanie spółdzielcze kupione z "drugiej" ręki z aktem notarialnym na siebie i meża. Mąż jest członkiem spółdzielni a ja nie. Jakie mogą byc konsekwencje ze str. spółdzielni wobec mnie
Flag Flag
sam fakt rozwodu jeszcze niczego nie zmienia.jeśli macie juz podzielony majatek i ustalonego właściciela mieszkania, to należy o tym poinformować spółdzielnię w ciągu pół roku. Jeżeli to Ty zostajesz na mieszkaniu to powinnaś zwrócić się z wnioskiem do spółdzielni o przyjęcie w poczet członków, uiścić jakąs tam- ustaloną przez spółdzielnię opłatę członkowską-wówczas utrzymasz wysokość czynszu.Jeśli nie- spółdzielnia podwyższy czynsz.
Flag Flag
zadne.Bez względu na to kto z małżonków jest członkiem spółdzielni traktowane jest to jakbyście oboje byli członkami,jeśli mieszkanie po rozwodzie przypadnie w udziale pani to spółdzielnia wyznaczy pani termin do złożenia wniosku o przyjęcie w poczet członków lub bez takiego terminu sama pani wystąpi do spółdzielni z wnioskiem o przyjęcie.Spółdzielnia może odmówić tylko w szczegółnych wypadkach.
Flag Flag
Polecamy:
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij