Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
zażalenie do Sądu Okręgowego.
toggle
Dnia 15-go września tego roku odbyła się ostatnia sprawa rozwodowa, na której zapadł wyrok, który jest dla mnie krzywdzący. W związku z tym w ustawowym terminie(20-go września)wniosłam prośbę o uzasadnienie wyroku na piśmie, w celu wystąpienia z apelacją. Do chwili obecnej nie mam odpowiedzi, pomimo licznych telefonów i wizyt w sekretariacie Pani v-ce Prezes S.O. Zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2004 r.-Art. 329-Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie dwutygodniowym od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia, a gdy wniosek taki nie był zgłoszony - od dnia zaskarżenia wyroku lub wniesienie skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. W sprawie zawiłej, w razie niemożności sporządzenia uzasadnienia w terminie, prezes sądu może przedłużyć ten termin na czas oznaczony,nie dłuższy niż trzydzieści dni." Chciałabym złożyć zażalenie na opieszałość sądu, w jakiej formie i do kogo mam to złożyć, czy jest jakiś wzór urzędowy...no i , czy to cokolwiek pomoże? Mam nadzieję, że wszelkie ustawy w RP są i powinny obąwiązywać w dwie strony.
Flag Flag
Odradzam.
Flag Flag
teoretycznie można, wtedy akta powędrują sobie do Sądu nadrzędnego, tam je co najmniej kilka tygodni będą badać, potem pewnie je zwrócą, chyba, że od tamtej decyzji Pani sie też odwoła, w tym czasie oczywiście uzasadnienie nie będzie sporządzane, bo bez akt się go pisać nie da. Reasumując zdecydowanie wydłuży to procedurę bez żadnego konkretnego efektu. Natomiast co do terminów, no to cóż - jak sie ma do napisania jednocześnie na przykład pięć albo osiem takich uzasadnień, to nawet jakby sędzia opuścił rodzinę i w ogóle nie spał, to i tak w ustawowym terminie nie zdąży - zapewniam. Chociaż z drugiej strony rozumiem też, że panią ma to prawo nic nie obchodzić. Natomiast co do wyroków - to niestety zawsze jest tak ,że jak jest spór, to co najmniej jedna ze stron uważa wyrok za krzywdzący - taka jest już istota rzeczy.
Flag Flag
nie możesz wnieść zażalenia; jedynie skargę na opieszałość Sądu - ale nie doradzam. Sa ma termin 14 - dniowy na sporzadzenie opis. uzasadnienia; jako praktyk Sadowy wyjasniam Tobie, że to uzaadnienie jest juz sporządzone ale jeszcze Sad ma nieokreslony termin na przepisanie i wysłanie - a to trwa w zaleznosci od regiony nawet dość długo. ZCierpliwie oczekuj i wnieś dobrze uzasadniona apelację, musisz odnieść sie konkretnie zarzutami do stwierdzonych uchybień, pozdrawiam, jak coś to prosze o dalsze pytania
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij