Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Mandat za zakłucanie ciszy nocnej
toggle
Witam jestem mieszkańcem Słupska mam 19 lat. w zeszłym tygodniu dostałem mandat za zakłócanie ciszy nocnej. Zdarzenie: Będąc na tzw"Parapetówie" u kolegi o godzinie 12 w nocy do mieszkania zapukała policja (umundurowany patrol). Po otwarciu drzwi zostaliśmy poinformowani iż złamaliśmy jakiś przepis o zakłócaniu ciszy nocnej. W momencie, gdy się spytaliśmy komu ją zakłócaliśmy zostaliśmy skutecznie zasypani odpowiedzą co to my tu nie wyprawialiśmy przez miłego sąsiada (POLICJANTA który był po służbie). zostaliśmy ukarani mandatami w wysokości po 200zł na osobę. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć iż nie zachowywaliśmy się głośno nawet muzyka była bardzo cicha po prostu sąsiad miał bardzo zły dzień i uparł się na tym żeby policjanci wypisali nam te mandaty. Teraz doszły mnie słuchy że nie powinniśmy dostać mandatu za pierwszym razem że powinno być pierw ostrzeżenie a takiego nie było! że nie powinniśmy dostać mandatu na głowę tylko powinien go dostać właściciel mieszkania. pytanie: czy jest możliwość odzyskania 200zł jeśli się już je wpłaciło i czy rzeczywiście kara powinna być tak wysoka (było nas 4 osoby, co razem daje 800zł jeden z kolegów ma anulowany mandat właśnie(PODOBNO), dlatego że nie było ostrzeżenia, ale ja już wpłaciłem pieniądze, CO MAM ROBIĆ??)
Flag Flag
nic nie można juz zrobic. Cisze zaklócono sasiadowi policjantowi, który pewnie odsypial po 24 godzinnym dyzurze. Termin do złożenia wniosku o jego uchylenie uplynal,mandat jest prawomocny, grzywna wplacona.Moze i grzywna byla surowa, ale postepowanie policji bylo zgodne z prawem. Pouczenie (upomnienie) nie jest obligatoryjne, wykroczenie z art. 51 Kw jest wykroczeniem powszechnym, tzn. może je popełnić każdy,a nie tylko właściciel mieszkania (w tym przypadku). Mandatem karnym moża nalożyć grzywnę do 500 zł, wiec te 200 zł to nie tak dużo emoticon
Flag Flag
Art. 144 Kodeksu Cywilnego : Własciciel nieruchomosci powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które zakłócały by korzystanie z nieruchomosci sąsiednich ponad przecietną miare. Art. 51 & 1 Kodeksu wykroczeń Kto krzykiem, chałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscach publicznych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolnosci albo grzywny. & 2. Jezeli czyn okreslony ma charakter chuliganski lub sprawca dopuszcza się go pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolnosci albo grzywny. Tyle przepisy, jezeli że ich nie naruszyliscie mozecie się odwołać na podstawie art. 101 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij