Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
co moze policja??
toggle
Witam Zajumuje sie sprzedaża obwoźną, artykułów spozywczych.Mam dostosowany do tych celów samochód, ksiązeczke zdrowia itd.Czy zatrzymujący mnie patrol policji moze ,,zabronic mi,, sprzedazy z samochodu?nadmieniam, ze zatrzymuje sie tylko bezposrednio w bramach swoich klientów-po uzgodnieniu z nimi tego, a wiec na terenie ich posiadłości.Czy policja moze kontrolowac mnie ,,jak sanepid,,?tj wymagac fartucha, spr ksiązeczke zdrowia itd?Prosze o podanie podstaw prawnych.
Flag Flag
Odp:co moze policja??
26.06.06 00:00 jako odpowiedź na Anonim.
Proszę złożyć zażalenie do prokuratora. Moim zdaniem policja w takich przypadkach przekracza swoje uprawnienia.
Flag Flag
policja nie przekracza swoych uprawnien. policja moze karac mandatem za kazde wykroczenie, moze skierowac wniosek o ukaranie za kazde wykroczenie, może też przeprowadzac postępowanie wyjaśniające, a więc zbierać dowody, w tym i takie, które może zbierać sanepid. Wykroczenia o ktorych mowa okreslone są w ustawie o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia /tj.Dz. U. z 2005 r. nr 31, poz.265, zm. Dz.U.z 2005 nr.178, poz.1480/ + rozporządznie wykonawcze do tej ustawy dotyczące handlu obwoźnego.
Flag Flag
Przepraszam ale nie rozumiem,co oznacza ,,policja moze karac za kazde wykroczenie,,?? Tzn handel obwozny jest wykroczeniem?? Rozumiem zebym nie miał wymaganych dokumentów itd jednak w sytuacji gdy wszystkie posiadam taka kontrola policji ,,zabraniajaca,, mi prowadzenia działalności wydaje mi sie absurdalna. Rozumiem, ze policja zwłaszcza w wiejskich gminach zeby wyjsc na swoje zawsze znajdzie ,,coś,, za co wlepi mi mandat. Jednak czy w tej sytuacji nic mnie nie broni??
Flag Flag
Handel obwożny nie jest wykroczeniem lecz prowadzenie tego rodzaju handlu w sposob jak Pan to robi, handel obwozny srodkami spożywczymi może odbywać sie tylko na targowiskach lub w halach handlowych po uzgodnieniu z Sanepidem, a w przypadku artykułów pochodzenia zwierzecego takze z Inspektorem Weterynarii, okreslają to podane przepisy ustawy o warunkach zdrowotnych żywnosci i żywienia.Za taki handel jak to Pan prowadzi można zostać nawet skazany z art. 165. Kodeksu Karnego, zwłaszcza w okresie tzw. ptasiej grypy
Flag Flag
Oj ja jestem laikiem w tych sprawach ale za przeproszeniem Pan i wnioski typu ,,za handel obwożny w okresie ptasiej grypy można zostać skazanym,, to już paranoja
Flag Flag
Stwórz rozliczenie roczne 2013 z programem do pit
Polecamy:
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij