Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
jazda bez pasów-kiedy wolno?
toggle
Proszę o udzielenie odpowiedzi na niezwykle ważne dla mnie pytanie. Jestem osobą po zawale i jazda w pasach bezpieczeństwa sprawia mi ogromne trudności. Znam przepisy prawa o ruchu drogowym na tyle, że wiem, iż z tego obowiazku moze zwolnić zaświadczenie lekarskie. Mój kardiolog wystawił mi w tym celu zaświadczenie wpisujac, że cierpię na zaburzenia krążenia oraz zapewnił, że to wystarczy.Mam wątpliwości, czy Policja uzna takie zaświadczenie za wystarczajace. Zaznaczam, że lekarz pokreślił, iż nie może napisać wprost, że przeciwskazana jest w moim przypadku jazda w pasach, ponieważ tego się w zaświadczeniach nie wpisuje. Pytałem o powyższe dwóch policjantów z drogówki - udzielili mi sprzecznych informacji, gdyż jeden stwierdził, że to zaświadczenie wystarczy, drugi natomiast, że absolutnie nie. Czy mogą mi Państwo wskazać jak jest faktycznie? Czy istnieją przepisy szczegółowo regulujące tę kwestię? Z góry bardzo dziękuję. Tomasz J.
Flag Flag
Takie zaświadczenie w zupełności wystarczy. Musi być w nim wprost napisane iż nie wskazana jest jazda w pasach
Flag Flag
Kwestia obowiązku zapinania pasów, podczas jazdy została uregulowana w ustawie z dn, 20 czerwca 1997r. Dz.U. z 1997r. nr. 98, poz. 602. Wyjatki od tego obowiązku są wymienione w art. 39 pkt.2 w/w ustawy, wymienione są tam osoby mające wystawione zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów, przepisy nie precyzują jakie to ma być zaświadczenie.
Flag Flag
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, jednakże proszę o uszczegółowienie. Czy to zaświadczenie wystarczy, czy też powinienem gdzieś zdobyć takie w którym wprost wskazano przeciwwskazanie.
Flag Flag
Zaswiadczenie może wystawić lekarz rodzinny, jednak powinien zaznaczyć w jakim celu wydał zaświadczenie
Flag Flag
Rozumiem, dziękuję bardzo. Zastanawiam się tylko dlaczego mój lekarz odmawia umieszczenia takiej adnotacji na zaświadczeniu? Pozdrawiam. T.J.
Flag Flag
Polecamy:
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij