Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Mieszkanie Spółdzielcze
toggle
Cz można już składać wnioski do Spóldzielni Mieszkaniowej o wykup mieszkania?Bo słyszałam,że ta ustawa nie przejdzie,ma być zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego-tak mi powiedziała pani sekretarka w SM.
Flag Flag
wnioski będzie mozna składać od 1 sierpnia
Flag Flag
Można, i wręcz jest to wskazane. Nawet teraz, ale zaznaczyć, że na zasadch nowelizacji, która wejdzie w życie 31 lipca 2007 r. TK na pewno zakwestionuje, ale SM ma 3 miesiące na rozpatrzenie...a w tym czasie TK może nie zdązy wydać wyroku, więc do dzieła
Flag Flag
Ustawa wchodzi w życie z dniem 31 lipca 2007 r. i najwcześniej w tym dniu istnieje możliwość zastosowanie tych przepisów. Jednakże proponuję wystąpić wcześnie i we wniosku bardzo precyzyjnie wskazać, iż oświadczenie w zakresie przekształcenia lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego we spółdzielcze prawo do własnosciowego lokalu mieszkalnego następuje z dniem wejścia w życie ustawy z dnia 14 czerwca 2007 r. o zmienie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nt 125, poz. 873). Moim zdaniem ustawa ta zostanie z pewnością zaskarzona do TK.
Flag Flag
Wnioski złożone przed 31.o7.2007 r. muszą być zrealizowane według nowej ustawy, gdy przeniesienie własności nastąpi po 31.07.2007 r.Z sekretarkami nie warto dyskutować, tylko składać wniosek, w którym można wyznaczyć termin i czekać na oficjalne pismo ze spółdzielni. Zarządy i pracownicy spółdzielni bedą utrudniali przekształcenia. Członkowie muszą mieć świadomość, że dziś wykupując mieszkanie na własnościowe płacimy 100 % , a jest ono prezentem dla spółdzielczych karierowiczów, którzy łaskawie wyrażą zgodę na wszystko za co dostaną dodatkowa zapłatę. Spółdzielnia to relikt komuny stosujący metody SB. Jest szansa na odzyskanie własnosci, ale druga strona będzie walczyć i konieczna jest pomoc innych instytucji. Sądy i prokuratury spraw spółdzielczych unikają i prawie zawsze wykazują bezczynność. Należy składać wnioski i wszelkie informacje uzyskiwac na piśmie. Wprowadzanie w błąd w większości spółdzielni mieszkaniowych to norma. Zmian wymagają statuty spółdzielcze, uchwały o podziale muszą mieć okresloną treść, ale termin biegnie od daty złożenia wniosku.
Flag Flag
to w Niemczech i w Dani jest jeszcze dzisiaj ustrój komunistyczny? Bo spółdzielnie są napewno.
Flag Flag
Czy to prawda, że ustawa dotyczy tylko budynków z lat 60, 70, 80?Mieszkam w bloku, będącym adaptacją na budynek mieszkalny po starych koszarach wojskowych, od 2001.Zaznaczam, że wkład nie został spłacony.Wczoraj, ponoć kompetentna pani ze spółdzielni poinformowała mnie, kiedy pytałam o właściciela gruntu, że nowa ustawa nie obejmie naszego bloku, w przyczyny jak na wstępie. Czy to prawda, czy jak sugeruje Aga, czy utrudnienia w wykupie, pracownika spółdzielni?Z góry dzięki za wieści
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij