Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
odwołanie od decyzji ZUS do sądu
toggle
Czy powinienem w odwołaniu do sądu od decyzji ZUS odmawiajacej przyznania mi renty wnosić o zasądzenie od strony pozwanej, czyli ZUSu na rzecz odwolującego się czyli mnie kosztow postępowania według norm przepisanych. Podobno takie odwołanie jest wolne od opłat .
Flag Flag
TAK wolne od opłat sądowych, lecz nie od kosztów postępowania sądowego przeciwnej strony, na które zwyczajowo się składa także zwrot za zastępstwo procesowe, w postaci radcy prawnego a to kosztuje ok 1600 zł + inne koszty sadowe strony przeciwnej,/np biegły/
Flag Flag
jeśli ma pan b.mocne argumenty i dowody na okoliczność podniesionych zarzutów co do rozstrzygnięcia zawartego w DECYZJI ZUS, należy korzystać ze wszystkich przysługujących praw odwoławczych/ pouczenie w decyzji/ z sądem włącznie, W przypadku przegranej za proces płaci pan
Flag Flag
BZDURA!!! Jeżeli ktoś się nie zna na prawie to niech się nie wypowiada!!! Postepowanie w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych w I instancji jest zwolnione od wszelkich opłat. Nawet jeśli będą Pana badać biegli sądowi to Pan za to nie płaci. Odwołanie, w Pana przypadku wnosi się do Sądu Okręgowego ale zapośrednictwem ZUS. Proszę nie pisać o zasądzenie kosztów przepisanych norm, bo to jest kolejna bzdura. Proszę tylko w odowłaniu napisąć z jakich przyczyn - Pańskim zadaniem - jest Pan niezdolny do pracy. Sąd i tak z urzędu dopuści dowody z opinii biegłych sądowych(pojedzie Pan do lekarzy). Jeżeli przegra Pan sprawę to wówczas też nie ponosi Pan żadnych kosztów.
Flag Flag
Dziękuję za odpowiedż,ale już dzisiaj złożyłem to odwołanie, zasugerowany 2 wcześniejszymi odpowiedziami napisałem jak sie teraz okazuje niepotrzebnie o tych kosztach.Czy muszę pisać jakieś sprastowanie ?
Flag Flag
Stwórz rozliczenie roczne 2013 z programem do pit
Polecamy:
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij