Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Odwołanie od PZU ŻYCIE S.A.- wzór??
toggle
witam, czy mógłby mi ktoś pomóc: nie wiem w jaki sposób napisać odwołanie do PZU ŻYCIE. Należę do grupowego ubezpieczenia i miałem wypadek podczas pracy, jedna komisja przyznała mi 1% , a PZU nie uznało mi nic? w piśmie od PZU nic nie pisze gdzie mogę się odwołać- przypuszczam że za pośrednictwem PZU ŻYCIE ale w jakim terminie tego nie wiem, bo nigdzie nie jest napisane. Czy ma ktoś np. wzór jak należy pisać odwołanie, pierwszy raz mam do czynienia z takim czymś - także nie wiem jak mam to ruszyć. Będę wdzięczna za propozycje. nie mogę zrozumieć jednego dlaczego jedna komisja przyznaje ileś tam % uszczerbku a PZU ŻYCIE standardowo uznaje że nie ma trwałego uszczerbku na zdrowiu. Co jest nie prawdą. Czy mam się powołać na jakieś przepisy? Proszę o pomoc, jest to dość pilna sprawa.
Flag Flag
To jest cytat z innego forum, a własciwie odpowiedź na moje pytanie gdyż miałam podobny problem co Ty. O % uszczerbku na zdrowiu decyduje Lekarz Orzecznik ZUS po zakończeniu leczenia i rehabilitacji na podstawie dokumentacji medycznej. Lekarz orzecznik ZUS posiłkuje się tabelą jaka jest zamieszczona w Dzienniku Ustaw z 2002 r. Nr 234 poz. 1974 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania. http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2002/1974.htm W okresie od 1 kwietnia 2008 r. do 31 marca 2009 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wypłacanych prez ZUS wynoszą 538 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu Towarzystwa Ubezpieczeniowe orzekając o % uszczerbku na zdrowiu naprawdopodobniej opierają się na swoich tabelach, stąd te rozbieżności. Pozdrawiam
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij