Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
zezwolenie na osidlenie się
toggle
Witam.Chce uzyskac zezwolenie na osiedlenie się ze względu na pochodzenie.Mój dziadek był urodzony v Polsce v 1916r.,gył tutaj do 1945r.,ale był przesiędliony na Ukraine.Nie mam dowodów,że był poljakiem.Czy mogę odzyskać polskie obywatelstwo dla dziadka(dziadek już nie żyje).
Flag Flag
Napisz do ministerstwa spraw wewnętrznych.
Flag Flag
W roku 1916 nie istnialo Panstwo Polskie, ale na podstawie Ustawy z dnia 20 stycznia 1920 roku (Dz. Ust. Rz. P. nr 7, poz. 44) wojewodowie nadawali obywatelswo osobom, ktore o to prosily. Wiem ze takie akty byly wydawane w latach trzydziestych. Jezeli w dokumentach dziadka nie ma takiego aktu to trzeba ich szukac w archiwach, byc moze ze znajdzie Pan slad w rejestrze. Zycze powodzenia !
Flag Flag
Co Ty w ameryce wiesz o prawie polskim?
Flag Flag
A dlaczego mam nie wiedziec ? Akurat ta dziedzina interesuje sie. Gorzej, jak osoby nie umiejace odpowiedzic daja odpowiedzi, ktore albo sa bledne, albo nic nie wnosza do sprawy. Portal sluzy do zadawania pytan i w odpowiedziach powinno byc dokladnie wyjasnione albo nalezy sie wstrzymac od glupich odpowiedzi. W tym przypadku nalezy szukac \"Aktu Nadania Obywatelstwa\" albo dla dziadka, albo dla pradziadka, gdyz akt mogl obejmowac takze zone (ale nie meza !) i dzieci z tego malzenstwa. I napewno w aktach znajdzie sie wzmianka o nadaniu obywatelstwa w rejestrze. A Pan powinien sie powstrzymac od niestosownych uwag.
Flag Flag
Jeżeli tak dobrze znasz prawo polskie to napisz który przepis mówi tak jak ty napisałeś.Inaczej uznam ,że tylko się mądrzysz a nic nie wiesz.
Flag Flag
\"Akt Nadania Obywatelstwa\" przed II Wojna Swiatowa byl wydawany na zasadzie art. 12 Ustawy z 20 stycznia 1920 r. - Dz. Ust. Rz. P. Nr 7, poz. 44 i art. 8 Rozporzadzenia Ministerjalnego z dnia 7 czerwca 1920 r. - Dz. Ust. Rz. P. Nr 52, poz. 320.
Flag Flag
moje gratulacjeemoticon popieram Twoje stanowisko. pozdrawiam
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij