Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
sprawa spadkowa
toggle
W sadzie odbyła się sprawa o nabycie spadku. Chodzi o nieruchomośc - dom. Strona A otrzymała prawo do części spadku - 50%, strona B - otrzymała pozostałe 50% nieruchomości. Wiem, że strony mogą między sobą dokonac pewnych ustaleń i u notariusza dokonac spisanie umowy. Strona A, chce jednorazowej spłaty za połowę nieruchomości, strona B chce chce dokonywac spłaty strony A przez okres kilku lat. Jeżeli nie dojdzie między nimi do ugody i dojdzie do kolejnej sprawy w sądzie tym razem o dział spadku a strona B upierac się będzie przy spłacie przez okres kilu lat, to czy strona A, może domadac się wtedy w sądzie sprzedaży nieruchomości przez sąd i odebranie swojej części należności ( pieniędzy )? Czy prawo to przewiduje? Jeżeli jest podstawa prawna to bardzo proszę o podaje jej. Z góry dziękuję za odpowiedź i nie ukrywam, że bardzo mi na niej zależy.
Flag Flag
Odp:sprawa spadkowa
12.05.09 00:00 jako odpowiedź na Anonim.
jest to zgodne z prawem. sprzedaż poprzedzona jest oszacowaniem (koszty biegłego ponoszą strony) i sprzedaje komornik na licytacji (koszty wynagrodzenia komornika ponoszą strony), czyli stracicie na cenie. lepiej wspólnie sprzedać nieruchomośc osobie trzeciej i podzielić się ceną.
Flag Flag
Odp:Odp:sprawa spadkowa
13.05.09 00:00 jako odpowiedź na Anonim.
Pani Kasiu serdecznie dziękuję za odpowiedź
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij