Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Wątki [ Poprzedni | Następny ]
umowa zlecenie ze szkołą językowa
toggle
miesiąc temu podpisałam umowę zlecenie na czas określony do końca czerwca ze szkołą językową
niestety szkoła odwołuje ciągle moje zajęcia (szkoła nie ma stałego miejsca i ma problemy z wynajmem sal)
mam miesięczny okres wypowiedzenia umowy ale chciałabym się ewakuować jak naj szybciej bo blokuja mi czas,
czy szkoła powinna mi zapłacić za zajęcia które ie nie odbyły?
Flag Flag
Warto przyjrzeć się dokładnie tej umowie, i ocenić, czy jest to faktycznie umowa-zlecenie (dokładniej: umowa o świadczenie usług, do której stosuje się przepisy o zleceniu - art.750 Kodeksu cywilnego), czy raczej pod nazwą zlecenia ukryta jest umowa o pracę. W tym drugim przypadku należałoby się wynagrodzenie za odwołane przez pracodawcę zajęcia (art.81 Kodeksu pracy).
Flag Flag
W kwestii "ewakuowania się jak najszybciej", możesz zawrzeć umowę z inna szkołą lub bezpośrednio z uczniami lub ich rodzicami. Skoro dotychczasowy "zleceniodawca" (może jednak pracodawca) odwołuje wciąż zajęcia, to nie będzie kolizji czasowej.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij