Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Kredyt hipoteczny
toggle
Mam problem, nigdzie nie mogę dostać kredytu hipotecznego tylko Bank SKOK oferuje mi pożyczke czy brał u nich ktoś już kiedyś kredyt ?
Czy te warunki naprawdę są takie dobre jak mówią doradcy ? Może powinniśmy o coś specjalnego zapytać przed podpisaniem umowy z bankiem ?

-----
pozycjonowanie września
Flag Flag
19.12.14 05:59 jako odpowiedź na Robert Trenka.
Jeżeli naprawdę nikt Ci nie chciał dać kredytu tylko ten jeden SKOK, to raczej oznacza, że banki mają zastrzeżenia albo do Twoich dochodów albo do Twojej historii kredytowej. Czy aby na pewno orientowałeś się we wszystkich bankach oferujących kredyty hipoteczne? Podejrzewam, że nie.
Jeżeli ten SKOK Ci da pieniądze, to i kilka banków komercyjnych na pewno udzieliło by Ci kredytu, tylko trzeba wiedzieć, w których bankach są jakie wymagania. Co prawda w wielu przypadkach trzeba uważać na różne kruczki i pułapki tkwiące w kredytach oferowanych w bankach (w tym kontekście polecam ciekawe i wnikliwe opracowanie o kredycie hipotecznym - http://www.kred.pl/kredyt-hipoteczny-krok-po-kroku.html), ale nie znaczy to, że nikt kredytu nie da. Da, tylko co najwyżej zabezpieczenie będzie musiało być solidniejsze, wyższa tez często będzie marża, itp.
Więc spróbuj się jeszcze głębiej zorientować w ofertach banków, albo udaj się do jakiegoś doradcy.
Flag Flag
22.01.15 19:20 jako odpowiedź na Marek Nowak.
Kredyty hipoteczne zwykle bierze się na większe kwoty, zatem warto sprawdzić warunki w kilku bankach, w tym poprosić o wydruki harmonogramu spłat, aby je spokojnie w domu porównać. Jeśli nie chcą dać, to pytaj co masz zrobić by kredyt otrzymać. Niekiedy problemem może być zbyt wysoka rata, jak na twoją zdolność kredytową, a na to można zaradzić rozkładając kredyt na większą liczbę rat, co jednak zwiększa kwotę odsetek.
Flag Flag
25.05.15 13:12 jako odpowiedź na Robert Trenka.
Mimo wszystko kredyt hipoteczny, nawet przy niskim oprocentowaniu, jakie jest obecnie, daje bankom znacznie większy zarobek niż niewielki kredyt gotówkowy. Z dostępnego tutaj kalkulatora kredytu hipotecznego wynika, że oprocentowanie nominalne kredytu wynosi obecnie około 4%. Przy kredycie na 400 tysięcy rozłożonym na 30 lat, do banku trzeba wpłacić prawie 290 000 złotych odsetek kredytowych...
Flag Flag
15.06.15 11:27 jako odpowiedź na Marek M.
Na moim blogu tu opisuję problematykę liczenia kosztów kredytu. Nie wystarczy tylko spojrzeć na oprocentowanie nominalne. Nakładają się na to jeszcze inne rzeczy. Radzę sprawdzić mój blog.
Flag Flag
23.07.15 14:10 jako odpowiedź na Brak Brak.
Co jaki czas aktualizujesz informacje?
Flag Flag
28.07.15 21:34 jako odpowiedź na Robert Trenka.
Najlepiej poczekać na moment, aż każdy bank zaproponuje Ci pożyczkę i wybierzesz najlepszą opcję
Flag Flag
01.08.15 19:10 jako odpowiedź na Karol Poniatowski.
Gorzej, jak banków które są gotowe udzielić kredytu jest niewiele...
Flag Flag
20.08.15 15:01 jako odpowiedź na Robert Trenka.
Jeśli się mało zarabia to bez sensu na siłę brać taki kredyt - z czego go spłacisz?
Flag Flag
23.10.15 13:00 jako odpowiedź na Robert Trenka.
Coś w tym jest że banki mają solidne i restrykcyjne sposoby weryfikacji każdego swojego Klienta. Jeżeli nie masz to i z pustego nie nalejesz.
Flag Flag
13.11.15 12:01 jako odpowiedź na Robert Trenka.
Ciężko teraz o kredyt hipoteczny po pierwsze banki sie wystraszyły pożyczania pieniędzy ludziom z nieidealną zdolnością kredytową po sytuacji z CED no i przede wszystkim wymagają ok. 10% wkładu własnego co będzie rosło do ok. 20%. Teraz polecam zbadać sytuację z MdM, po restrukturyzacji można kupować już mieszkania z rynku wtórnego i dofinansowanie wzrosło do 30%. Jeżeli jednak interesuje cię kredyt to warto zajrzeć na ranking kredytów hipotecznych, mi sporo pomogło swojego czasu właśnie dobre zorientowanie się w temacie.emoticon
Flag Flag
26.01.16 12:23 jako odpowiedź na Robert Trenka.
A zastanawiałeś się nad kredytem z dopłatą z programu MdM? Nie wiem czemu tyle ludzi zapomina, że wciąż można z tego skorzystać. Ja np. kupowałem tak, i powiem Ci, że jak się dobrze za to zabierzesz, to wcale nie ma tyle zachodu. Mi się wydaje, że warto korzystać, skoro można. U mnie było trochę inaczej, bo http://www.blockpol.pl/, deweloper wrocław, u którego chciałem kupić mieszkanie sam zaproponował program Mdm,w którym uczestniczy, więc było mi łatwiej.
Flag Flag
Warto, tylko że pieniądze w MDM już się kończą. Ma powstać nowy program wsparcia. W tej chwili praktycznie wszystkie środki zarezerwowane przez na 2017 r zostały przydzielone już w tym roku. Trzeba się spieszyć. Dużo ciekawych info można znaleźć tu. Bardzo dużym ułatwieniem jest możliwość kupowania na rynku wtórnym, nad czym ja sam osobiście się zastanawiałem...
Flag Flag
16.09.16 11:01 jako odpowiedź na Brak Brak.
Jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne, pamiętajmy o obowiązkowym wkładzie własnym. Jeżeli mamy problem z uzbieraniem kapitału, warto sięgnąć po pożyczki internetowe, czyli chwilówki. Oczywiście jest o ostateczne rozwiązanie, dla osób myślących racjonalnie oraz nie popadających w zbytnie zadłużenia. Tutaj znajdują się aktualne rankingi chwilówek
Flag Flag
03.11.16 10:32 jako odpowiedź na makorczak makorczak.
Uważajcie na te kredyty hipoteczne. Czytałam, że Polacy płacą za kredyty więcej niż Niemcy czy Anglicy. Nim weźmiecie kredyt pomyślcie o frankowiczach, którzy przegrali własne życie.
Flag Flag
04.11.16 15:35 jako odpowiedź na Monika Podlińska.
nie pakuj sie w kredyt. potem mozesz miec duze problemy, ciezko sie z tego wywinac pozniej
Flag Flag
Niestety prawda jest taka, że bardzo wiele osób, bez kredytu hipotecznego, nie będzie mogło sobie pozwolić na zakup mieszkania, bowiem nie dysponuje aż tak dużymi środkami finansowymi. Aby jednak źle nie trafić, warto zdecydować się na pomoc doradcy finansowego np. z METIS GROUP metisgroup.pl/doradztwo-finansowe. Tutaj bowiem będziemy mogli zyskać znacznie większą wiedzę na temat konkretnych produktów finansowych, niż w przypadku, gdybyśmy korzystali z kalkulatorów, a co więcej, dowiemy się jaka opcja będzie dla nas najlepszaemoticon
Flag Flag
:
nie pakuj sie w kredyt. potem mozesz miec duze problemy, ciezko sie z tego wywinac pozniej
]

Kredyty nie są takie straszne, o ile prawidłowo oceni się możliwości ich spłacania. W przypadku słabej zdolności kredytowej, trzeba ograniczyć swoje potrzeby finansowane kredytem, na przykład kupić mniejsze mieszkanie.
Flag Flag
20.04.17 08:50 jako odpowiedź na Sabina Skowron.
Sabina Skowron:
Niestety prawda jest taka, że bardzo wiele osób, bez kredytu hipotecznego, nie będzie mogło sobie pozwolić na zakup mieszkania

Chyba większość skoro mieszkania kosztują nieraz niewiele mniej niż domy. Trochę się pozmieniało, bo dzisiaj ludzie mają już zwykle oszczędności jakieś, ale nadal jest to problem. Połowa moich znajomych żyje z kredytem, a to często związek na pół życia.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij