Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: podatki , początek firmy
toggle
Witam..

1. Wspolnie z kolega bedziemy niedlugo zakładać firmę, jako test zaczeliśmy sprzedawac 1 produkt i on zarobił trochę ponad 2 tysiace z paczek za pobraniem ( wraz z przesylkami) - rozumiem ze do kwoty 3091 nie trzeba płacić podatku?
-2. i czy ceny przesyłek tworzą też tą kwotę wolną od podatku, czy nie? ( to co przychodzi z pobrania to kwota wraz z cena przesyłki....)
- czytałem że to jest śledzone, ale nie jestem dokładnie pewien jak to działa.
-3. czy urząd pracy też ma taka informację z Urzedu skarbowego o takim dochodzie?
Flag Flag
Jeżeli chodzi o podatek dochodowy, to zwrot kosztów wysłania towaru do odbiorcy nie wlicza się do podstawy opodotkowania, bo nie jest dochodem.
Flag Flag
Najlepiej zapytaj eksperta od podatków. Przepisy wciąż się zmieniają, a w tych sprawah nie można popełniać błędów, bo możesz słono za to zapłacić. Takim prostym, a zarazem szybkim rozwiązaniem jest kontakt w opcji online , zadajesz pytanie i masz odpowiedz nie wychodząc z biura. Ja korzystam z takich porad http://www.lexagit.pl/ i dlatego polecam. Tak w ogóle jak prowadzisz swoją działalność to ten portal może bardzo ci pomów w kwestiach prawnych nie tylko podatkowych.
Flag Flag
Zapytaj najlepiej specjalistów, bo prawo ciągle się zmienia. Mogę polecić http://www.pragmatiq.pl/ Akurat w podatkach i firmie trzeba mieć zawsze najnowsze informacje.
Flag Flag
Za pierwsze 2 tysiące na pewno nie musi płacić dochodowego, dodatkowo pamiętaj, że od podatku można odliczyć ZUS. Poza tym lepiej niech poczyta jak obliczać ten podatek bo to jest dość skomplikowana operacja... nie wystarczy odliczać % od dochodu po przekroczeniu 3091.
Flag Flag
02.08.17 19:46 jako odpowiedź na Jan Bonawentura.
Chciałbym nieśmiało zauważyć, że pytanie zadano w listopadzie 2014, zatem przychody z tej działalności pytający musiał rozliczyć w swym rocznym zeznaniu do końca kwietnia 2015 r. Udzielanie porady, co ma zrobić - po upływie kolejnych 2 lat - jest "trochę" spóźnione.
Flag Flag
No właśnie, nikt tu nie patrzy na daty pytań. Pewnie już zdążył sobie zatrudnić księgową lub biuro rachunkowe albo firmę dawno zamknął ;)
Flag Flag
08.10.17 11:35 jako odpowiedź na Marcin Pigeowicz.
A jeśli prowadzi ten biznes nadal, to dochody ma na pewno wyższe od tych początkowych 2 tys. złotych.
Flag Flag
Ja zdecydowałem się na wynajęcie biura księgowego, mniejsze koszty.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij