Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Wypadek w pracy - operacja.
toggle
Witam,

Niedawno doszło u mnie do wypadku prz pracy. Został spisany protokół i gdy wylądowałam w szpitalu okazało się że niebędna będzie operacja. Zwolnienia mam narazie około 2 msce. Po operacji prawdopodobnie będe miała bardzo małą ruchomość ręki ( była to operacja stawu ramiennego ) i oczywiście będę się starała uzyskać z pracy odszkodowanie. Niestety nie jest to oniec tej histori poniewaz dwa lata wczesniej miałam równiez operacje tego samego barku z powodu nawykowego zwichnięcia stawu ale po operacji lekarz medycyny pracy dopuścił mnie do wykonywanego zawodu. Boje się że dział BHP zrobi wszystko bym nie dostała odszkodowania. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji i nie wiem co robić i czego się spodziewać. Prosze o porade i rozjasnienie sytuacji.
Serdecznie pozdrawiam.

J.J
Flag Flag
Na początek proszę sprawdzić, czy w protokole powypadkowym pojawiły się zapisy o zawinionym przez Panią (w tym w postaci rażącego niedbalstwa) spowodowaniu wypadku, lub przyczynieniu się do niego. W takich przypadkach świadczenia nie przysługują, poszkodowany winny wypadku jest traktowany gorzej niż ten, który pracował w stanie nietrzeźwości. Jeśli są w protokole takie zapisy, wskazujące wprost na winę lub opisujące okoliczności z których ona wynika, należałoby podjąć starania - o ile nie jest za późno - o sprostowanie protokołu.
Flag Flag
Jest szansa żeby autorka wpisu napisała jak zakończyła się sprawa? Dawno temu miałem coś podobnego i nie wiem czy przypadkiem nie zrobiłem błędu że nie wniosłem o zmianę w zapisie w protokole
Flag Flag
RE: Wypadek w pracy - operacja.
17.05.18 18:18 jako odpowiedź na Bronisław Kamczatka.
Jeśli coś podobnego miałeś, jak piszesz, DAWNO TEMU, to szanse na sprostowanie protokołu są raczej znikome.
Flag Flag
Dawno temu czyli dokładnie w marcu 2017 r. Z jednej strony nie chciałem firmie robić problemów bo przynajmniej dobrze płacili, ale z drugiej po wypadku aż do dzisiaj nie mogę w pełni wyprostować ręki. Stare dzieje, człowiek nie wiedział co robić i zrobił tak jak mu "radzili" koledzy. Nie wiem czy aktualnie nie radzić się jakieś kancelarii odszkodowawczej np. Helpfind bo znalazłem w Internecie sporo firm tego rodzaju, ale czy to coś nowego wniesie to szczerze wątpie. Nauczka na przyszłość.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij