Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Tereny zalewowe a decyzja ulicp
toggle
Dzień dobry.
Chciałabym poznać Państwa zdanie na temat wydawania decyzji ustalenia lokalizacji celu publicznego na terenach zalewowych - na podstawie map wydanych przez RZGW. Inwestor złożył wniosek o budowę sieci gazowej średniego ciśnienia o dł. 15 metrów. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie szczególnego zagrożenia powodzią, prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest wysokie i wynosi raz na 10 lat. Czy urbanista sporządzający projekt decyzji ulicp słusznie obliguje inwestora (już w tej decyzji) do uzyskania zgody RZGW przed uzyskaniem pozwolenia na budowę? Przecież to Starostwo Powiatowe wydaje pozwolenia na budowę i ono decyduje o tym, co powinno być załączone do wniosku o pozwolenie na budowę. Ktokolwiek coś wie, proszę o odpowiedź emoticon pozdrawiam
Flag Flag
RE: Tereny zalewowe a decyzja ulicp
12.10.17 12:53 jako odpowiedź na Magdalena Makara.
Witam, z moich doświadczeń wynika, że wnioskodawca zanim złoży wniosek o ustalenie lokalizacji najpierw powinien uzyskać zgodę na odstępstwo dla terenów szczególnego zagrożenia powodzią z RZGW. Dlaczego?? Ponieważ RZGW uzgadnia projekt decyzji lokalizacyjnej, zatem jeżeli dostaną projekt decyzji dla inwestycji dla której wnioskodawca nie uzyskał zgody na odstępstwo, to nie uzgodnią takiego projektu decyzji właściwie bez wnikania w jego treść. Podsumowując kolejność powinna być taka najpierw zgoda RZGW a dopiero można rozpocząć proces wydawania decyzji lokalizacyjnej, bo w przypadku braku zgody postępowanie jest bez większego sensu.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij