Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Wątki [ Poprzedni | Następny ]
Faktoring czy kredyt obrotowy?
toggle
Która opcja jest lepsza jeżeli chodzi o finansowanie bieżącej działalności. Mam tutaj przede wszystkim na myśli sytuacje w których trzeba oczekiwać na faktury. Co będzie lepsze, efektywniejsze z punktu widzenia prowadzonej działalności gospodarczej?
Flag Flag
Jedna i druga opcja jest dobra. Ostateczny wybór powinien być od indywidualnych możliwości i preferencji. Z jednej strony faktoring to w miarę bezpieczna opcja, bo faktura jest sprzedawana, otrzymujesz za nią kasę i w zasadzie temat skończony. Z drugiej strony kredyt obrotowy, też wydaje się być dobrą opcją, bo jest to pewna linia kredytowa którą finansujesz bieżące wydatki i należności. Ile to kosztuje i jak to wygląda w praktyce możesz dowiedzieć się wchodząc np tutaj.
Flag Flag
RE: Faktoring czy kredyt obrotowy?
30.08.17 12:36 jako odpowiedź na Tomek Berkowski.
Faktoring to polega na sprzedaży wierzytelności z faktur od razu innemu podmiotowi?
Flag Flag
RE: Faktoring czy kredyt obrotowy?
01.09.17 22:33 jako odpowiedź na Marcin Pigeowicz.
Osobiście nie jestem przekonana do jakichkolwiek kredytów, głównie ze względu na pogorszenie swojego ratingu. Nie mówiąc już o samym zadłużeniu. Faktoring jaki jest np. w Idea Money wydaje się być lepszą opcją, bo płacąc tylko jakieś niewysokie prowizje zapewniasz sobie stabilny dopływ gotówki na bieżące wydatki i inwestycje
Flag Flag
RE: Faktoring czy kredyt obrotowy?
25.09.17 13:57 jako odpowiedź na Tomek Berkowski.
Aby ocenić która opcja lepsza, trzeba porównać koszty kredytu (prowizja, odsetki) z kwotą prowizji pobieranej przez wykupującego fakturę. Przy czym dla rzetelnego porównania, trzeba zrobić symulację kosztów kredytu za okres odpowiadający terminowi zapłaty tej faktury, a nie za okres dłuższy na który zwykle pobiera się kredyt.
Firma do której strony internetowej odsyła linkiem Tomek, nie podaje wielkości prowizji, zatem nie da się tu nic porównać, a więc jej bym nie ufał.
Flag Flag
Myślę,że taka prowizja jest ustalana indywidualnie. Każda firma ma swój cennik. Jest on również pewnie inny w zależności od tego jak często z tego faktoringu korzystamy . Tka więc wydaje mi się, że nie podali cennika włąśnie z tego powodu.

Sama jednak polecałabym kredyt obrotowy. Opcja wydaje mi się tańsza.
Flag Flag
Kredyt obrotowy jest lepszy nie tylko z uwagi na to że tańszy ale także z uwagi na przyszłe relacje z dłużnikiem. Ten kto odkupił fakturę, będzie chciał wyegzekwować zapłatę od dłużnika, któremu ją wystawiono, a wówczas on, jeśli jest stałym klientem, może się pogniewać i kupować towary u konkurencji. Zatem sprzedaż faktur przedsiębiorca może stosować wobec klientów, których sam chce się pozbyć.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij