Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Faktoring czy kredyt obrotowy?
toggle
Która opcja jest lepsza jeżeli chodzi o finansowanie bieżącej działalności. Mam tutaj przede wszystkim na myśli sytuacje w których trzeba oczekiwać na faktury. Co będzie lepsze, efektywniejsze z punktu widzenia prowadzonej działalności gospodarczej?
Flag Flag
Jedna i druga opcja jest dobra. Ostateczny wybór powinien być od indywidualnych możliwości i preferencji. Z jednej strony faktoring to w miarę bezpieczna opcja, bo faktura jest sprzedawana, otrzymujesz za nią kasę i w zasadzie temat skończony. Z drugiej strony kredyt obrotowy, też wydaje się być dobrą opcją, bo jest to pewna linia kredytowa którą finansujesz bieżące wydatki i należności. Ile to kosztuje i jak to wygląda w praktyce możesz dowiedzieć się wchodząc np tutaj.
Flag Flag
RE: Faktoring czy kredyt obrotowy?
30.08.17 12:36 jako odpowiedź na Tomek Berkowski.
Faktoring to polega na sprzedaży wierzytelności z faktur od razu innemu podmiotowi?
Flag Flag
RE: Faktoring czy kredyt obrotowy?
01.09.17 22:33 jako odpowiedź na Marcin Pigeowicz.
Osobiście nie jestem przekonana do jakichkolwiek kredytów, głównie ze względu na pogorszenie swojego ratingu. Nie mówiąc już o samym zadłużeniu. Faktoring jaki jest np. w Idea Money wydaje się być lepszą opcją, bo płacąc tylko jakieś niewysokie prowizje zapewniasz sobie stabilny dopływ gotówki na bieżące wydatki i inwestycje
Flag Flag
RE: Faktoring czy kredyt obrotowy?
25.09.17 13:57 jako odpowiedź na Tomek Berkowski.
Aby ocenić która opcja lepsza, trzeba porównać koszty kredytu (prowizja, odsetki) z kwotą prowizji pobieranej przez wykupującego fakturę. Przy czym dla rzetelnego porównania, trzeba zrobić symulację kosztów kredytu za okres odpowiadający terminowi zapłaty tej faktury, a nie za okres dłuższy na który zwykle pobiera się kredyt.
Firma do której strony internetowej odsyła linkiem Tomek, nie podaje wielkości prowizji, zatem nie da się tu nic porównać, a więc jej bym nie ufał.
Flag Flag
Myślę,że taka prowizja jest ustalana indywidualnie. Każda firma ma swój cennik. Jest on również pewnie inny w zależności od tego jak często z tego faktoringu korzystamy . Tka więc wydaje mi się, że nie podali cennika włąśnie z tego powodu.

Sama jednak polecałabym kredyt obrotowy. Opcja wydaje mi się tańsza.
Flag Flag
Kredyt obrotowy jest lepszy nie tylko z uwagi na to że tańszy ale także z uwagi na przyszłe relacje z dłużnikiem. Ten kto odkupił fakturę, będzie chciał wyegzekwować zapłatę od dłużnika, któremu ją wystawiono, a wówczas on, jeśli jest stałym klientem, może się pogniewać i kupować towary u konkurencji. Zatem sprzedaż faktur przedsiębiorca może stosować wobec klientów, których sam chce się pozbyć.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij