Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Pożyczka gotówkowa - kruczki prawne
toggle
Jakie kruczki prawne najczęściej występują w pożyczkach gotówkowych? Mam tutaj na myśli kruczki prawne, które zwykle są wykorzystywane w celu podniesienia kosztów kredytu, a które nie wynikają wprost z umowy.
Flag Flag
Dlatego jestem zwolennikiem przeczytania umowy pożyczkowej od przysłowiowej deski do deski.. A w szczególności tabeli opłat i prowizji. To zwykle tam są zawarte wszelkie kary umowne oraz ewentualne prowizje - np za przedłużenie okresu spłaty lub inne tego typu niestandardowe czynności. Wejdź sobie na jakieś forum o pożyczkach na Moneystore/Forum - tam masz całkiem dużo dyskusji poświęconych temu zagadnieniu.
Flag Flag
Często używanym kruczkiem jest odesłanie w umowie do jakiegoś regulaminu, którego zwykle klientowi nie chce się czytać, a podpisuje że się zapoznał.
Flag Flag
Bardzo często niektóre punkty regulaminu napisane są bardzo drobnym druczkiem, które są pomijane przez klienta. Przez to osoba podpisuje umowę, której dobrze nie zna.
Flag Flag
Anonim:
Często używanym kruczkiem jest odesłanie w umowie do jakiegoś regulaminu, którego zwykle klientowi nie chce się czytać, a podpisuje że się zapoznał.


To akurat nie jest żaden kruczek prawny a głupota osoby, która nie zwraca uwagi na to co podpisuje.ZAWSZE powinno się dokładnie czytać co znajduje sie w umowie, którą decydujemy się podpisać.

Sporo informacji znajdziecie również tutaj
http://www.pozyczki-pozabankowe.pl/pozyczki-prywatne/

Na portalu jest opisane na co warto jest zwracać uwagę przy braniu tego typu pożyczek.
Flag Flag
Oceniając działanie udzielającego pożyczkę - to jest właśnie "kruczek" wykorzystujący niezdarność lub lenistwo drugiej strony umowy. Istotą takiego działania jest utrudnianie pożyczkobiorcy zapoznania się z warunkami, właśnie poprzez odesłanie do trudnodostępnego regulaminu, stosowanie drobnej czcionki lub zawiłego języka.
Flag Flag
zgadzam się z kolegą. najczęściej pułapka polega właśnie na lekceważeniu przez klienta czytania całego tekstu umowy, szczególnie tej "drobnej czcionki". najlepiej poprzednio też zainteresować się rankingami chociażby z porównywarek, przeczytać opinie klientów. kilka portali podaję:
SowaFinansowa.pl
pozyczkaportal.pl
creditonline.today/pl
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij