Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: wypowiedzenie umowy najmu przez właściciela- kilka pytań pilne
toggle
witam

Miałem zawartą umowę najmu lokalu od właściciela mieszkającego za granicami kraju. Umowa pierwotnie była zawarta na czas określony, jednak kolejne umowy już nie określały terminu najmu. Umowa miała 3-miesięczny okres wypowiedzenia stron.
W grudniu ok (10 grudnia) dostałem telefon że maja trudną sytuację życiową i muszą właściciele sprzedać mieszkanie na tzw "wczoraj" (pilnie). W związku z tym telefonicznie mi powiedzieli ze chcieliby żebym do 5 stycznia się wyprowadził w związku z tym i że wysłali do mnie pismo wypowiedzenie które rzekomo było wysłane wcześniej ok 1 grudnia. Pisma wypowiedzenia nie otrzymałem, po moich telefonicznych apelach powiedzieli ze wyślą drugie. pismo rzekomo drugie wysłane doszło 21 grudnia. Wypowiedzenie brzmi że wypowiadam umowę...ze skutkiem 15 stycznia ( z powodu sprzedaży mieszkania)-w tzw skrócie.

Po telefonach z właścicielami powiedziałem ok dobra, i znalazłem sobie inne mieszkanie( wiadomo małe miasto, okres świąteczny i noworoczny organizacja choćby transportowej formy stanowi problem) nie mówiąc już o znalezieniu lokum, ale znalazłem.

Kto w takiej sytuacji płaci za styczeń za czynsz wspólnocie? czy muszę płacić za dni do 5 jak było telefonicznie uzgodnione czy do 15 stycznia? czy skoro dostałem wypowiedzenie od właściciela nie muszę płacić nic skoro musiałem w związku z tym znaleźć na "pilne" droższe mieszkanie etc?
jak to zawrzeć w umowie albo jakimś protokole sprytnie?
Flag Flag
Druga kwestia dotyczy wody. bowiem liczniki i umowy mediów były na mnie. prąd i gaz zdjęli liczniki rozliczyłem i temat zamknięty...natomiast co do wody miałem umowę wypowiedzenia, poszedłem do wodociągów a pani mi mówi że to tak nie działa..rozliczyła mi wg spisanych przeze mnie liczników wydrukowała faktury, skasowała i powiedziała że ja jestem na czysto a woda zostaje "zawieszona".
jednak właściciel musi teraz wodę przepisać jakby na siebie...jak mam to określić w umowie że właściciele tego dokonają?bo nie mam takiej pewności że w czasie pobytu w Polsce 2-3 tygodnie dokonają tego... Powiem o co mi chodzi-była sytuacja że w klatce na głównym zaworze piwnicy brakowało niby wody na 800zł (w piwnicy są krany albo ktoś kombinował jakoś) i zarządca wspólnot (firma zewnętrzna) podzieliła ta kwotę na wszystkich lokatorów. Kobieta w wodociągach mi powiedziała że zarządca praktykuje tak że może różnice do kogoś przypisać...i licznik będzie stał na mnie dopóki ktoś nowy nie weźmie na siebie albo właściciel nie przepisze na siebie wody. Jak mam się zabezpieczyć i czy jest to możliwe w umowie? żeby nie było sytuacji że naciągnie ktoś wody w mieszkaniu albo jakaś osoba je kupi i w czasie remontu czy później będzie jechać dalej na tych licznikach i żebym po latach nie dostał jakiegoś pisma w związku z tym czy wezwań do zapłaty???? chciałem umowe wypowiedzenia dać, to baba mówiła że tak u nich sie nie robi itp gadki...
Flag Flag
Proponuję sprawdzić czy umowa na dostawę wody, przewiduje jej wypowiedzenie. Jeśli tak, to wypowiedzenie można złożyć w wodociągach u osoby przyjmującej korespondencję (aby mieć potwierdzenie wpływu). Jeśli umowa nie przewiduje wypowiedzenia (byłoby to dziwne), to możesz złożyć oświadczenie, że opuściłeś mieszkanie z dniem .........., w związku z wypowiedzeniem umowy najmu przez właściciela lokalu. I oczywiście dowody tego wypowiedzenia najmu musisz zachować.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij