Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Jak starać sie o obniżenie alimentów PILNE
toggle
Witam. Mam zasądzone 400zł alimentów na jedno dziecko i w tej chwili jestem bezrobotnym na zasiłku wynoszącym około 500zł. Oczywiście potrącono mi przy odbiorze koło 300zł i zostałem praktycznie bez środków do życia. Mieszkam z narzeczoną i lada dzień przywitamy nasze dziecko. Narzeczona ma zasądzoną rente w wysokości około 600zł z czego trzeba też opłacic mieszkanie itp. Powódka od samego początku robiła problemy zarówno z kontaktem z dzieckiem, jak i posuwajac sie do szantarzu aż po sprawe komornicza. Nastąpiło to tak szybko ze nawet nie zdąrzyłem wpłacic pierwszych alimentów w terminie a juz dostałem wezwanie od komornika. Chciałbym sie dowiedziec czy jest jakas szansa na obniżenie tych alimentów i jeśli tak to do ilu mniej więcej a przede wszystkim jak sie za to zabrać. Z góry dziękuje za pomoc w sprawie
Flag Flag
Jak najszybciej poproś o pomoc adwokata. Wiem z doświadczenia, że ojców często traktuje się trochę jak dojne krowy bez zwrócenia uwagi na to w jakiej sytuacji finansowej się znajdują. Przedzwoń do Przemysława Sokołowskiego (znajdziesz dane w necie) - facet jest bardzo konkretny, szybko działa, ma niezłe doświadczenie jak na swoje lata i widać za co bierze pieniądze.
Flag Flag
Proszę o odpowiedź w temacie. Czy można starać się o zmniejszenie alimnetów w sytuacji jeśli dochody nie uległy zmianie ale zwiekszyły się wydatki?
Flag Flag
Anna brette:
Proszę o odpowiedź w temacie. Czy można starać się o zmniejszenie alimnetów w sytuacji jeśli dochody nie uległy zmianie ale zwiekszyły się wydatki?


Jak najbardziej. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji jeśli osoba płacąca alimenty wchodzi w nowy związek i pojawiają sie w nim dzieci. Może wtedy złożyc wniosek do sądu ( w koncu wydatki związane z wychowaniem dzieci znacznie się zwiększły)

Trzeba sobie zdać sprawę,ze samo pojawienie się dzieci na świecie nie ma wpływu na wysokść alimentów. Wysokość alimentów może być ustalona wyłącznie przez sąd.
Flag Flag
Nowe dzieci są dobrym argumentem do wniosku o obniżenie alimentów na ich starsze rodzeństwo. Ale oczywiście zależy to od tego, w jakiej relacji dotychczasowe alimenty pozostawały do dochodów zobowiązanego (a nawet do mozliwości ich uzyskiwania). Innymi przesłankami dla wnioskowania o obniżenie alimentów może być obowiązek alimentowania rodziców zobowiązanego, jeśli pozostają w niedostatku, albo pojawiające się wysokie koszty leczenia zobowiązanego lub kogoś z najbliższej jego rodziny.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij