Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Będzie mandat ?
toggle
Witam ostatnio miałem nie miłą sytuację otóż jechałem na dwupasmówce 100km/h dozwolone 90km/h nagle na zderzaku siedzi mi jakies mondeo i wali dlugimi zeby zjechal a przedemna kolumna tirów więc pomyślałem no dobra wyprzedze i zjade rozpędziłem do 135km/h wyprzedziłem tiry i zjechałem a gość zjechał zaraz za mnie zastanawiałem się tak mu spieszno było czego nie pogonił. następnie na krzyżówce auto zjechało na lewy pas dwóch gości ze środka zaczęło mi bić brawo i pokazywać na kamerke na desce no niestety był to nieoznakowany radiowóz zastanawia mnie tylko czy ta służba robi zdjęcia w czasie jazdy czy nie powinni mnie zatrzymać czy poprostu się bawili. Dałem się zrobić jak dziecko owszem i zastanawiam się czy będą konsekwencje w postaci mandatu czy mi odpuścili.
Flag Flag
18.04.14 13:55 jako odpowiedź na Brak Brak.
Mandat może być w kwocie niższej od tej której się spodziewasz. Przypuszczam, że doga, którą nazywasz "dwupasmówką" (wielu tak zwyczajowo nazywa) jest dwujezdniowa, rozdzielona pasem zieleni lub barierkami. Na takiej drodze dozwolona prędkość wynosi 100 km/h, o ile nie było znaków drogowych ograniczających ją do 90 km/h. Podobnie 100 km/h jest na drodze ekspresowej jednojezdniowej, zaś na ekspresowej 2-jezdniowej jest dozwolone 120 km/h. Jeśli więc dozwolona prędkość wynosiła 100, a nie jak piszesz 90 km/h, to jazda z prędkością 135 km/h była mniejszym jej przekroczenie, a to też może mieć wpływ na wielkość mandatu.
Flag Flag
10.02.16 14:14 jako odpowiedź na Brak Brak.
Jeżeli mandat przyjdzie, to polecam Panu się od niego odwołać - łatwo będzie udowodnić, że policja wymusiła na Panu przekroczenie dozwolonej prędkości.
Flag Flag
08.02.16 08:36 jako odpowiedź na Sprawykarne Sprawykarne.
Jeżeli autorem poprzedniej odpowiedzi jest "adwokat do spraw karnych" (taki link podpiął), to powinien wiedzieć, że mandat karny można przysłać na adres sprawcy do 14 dni od wykroczenia, gdy został schwytany na gorącym uczynku, oraz do 180 dni, gdy wykroczenie zarejestrowano na urządzeniu kontrolno-pomiarowym. Pytanie pochodzi z kwietnia 2014 r., więc jeśli mandat przyszedł, to dość dawno i terminy na środki odwoławcze już minęły. Poza tym raczej tylko "reklamowym" jest twierdzenie, o możliwości łatwego udowodnienia, ze policja wymusiła przekroczenie prędkości. Mruganie długimi światłami do niczego nie zmusza, zwłaszcza do popełnienie wykroczeń - może wystarczyło w odpowiedzi zamrugać na przykład tylnymi przeciwmgielnymi.
Flag Flag
05.10.16 14:55 jako odpowiedź na Bogusław .
Tu się niestety zgodzę, że czasami sami dajemy się podpuścić, bo ktoś trąbi, czy włącza długie światła. A to przecież nie zmusza do wyprzedzania i łamania przepisów. A inna sprawa, że kierowcy też w sten sposób szukają tzw. "zająca", który będzie ich prowadził i brał na siebie zatrzymanie przez policję.
Udowodnienie, że to policjanci wymusili jakieś zachowanie jest dość skomplikowane, bo przecież przełącznik świateł mógł się "sam" przestawić albo po najechaniu na jakąś nierówność nieco zmieniło się ułożenie świateł i siła ich świecenia. Różne mogą być tłumaczenia...
Flag Flag
31.01.17 12:00 jako odpowiedź na Sprawykarne Sprawykarne.
Sprawykarne Sprawykarne:
Jeżeli mandat przyjdzie, to polecam Panu się od niego odwołać - łatwo będzie udowodnić, że policja wymusiła na Panu przekroczenie dozwolonej prędkości.

Nie będzie łatwo, gdyż żadnej sąd nie uwierzy w definicję 'policja wymusiła przekroczenie prędkości'.
Flag Flag
12.06.18 19:02 jako odpowiedź na AvriZus .
Ciekaw jestem, czy BYŁ mandat ? Bo jeśli nie, to od dwóch lat można spać spokojnie.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij