Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Wątki [ Poprzedni | Następny ]
RE: Pożyczka gotówkowa - kruczki prawne
toggle
Jakie kruczki prawne najczęściej występują w pożyczkach gotówkowych? Mam tutaj na myśli kruczki prawne, które zwykle są wykorzystywane w celu podniesienia kosztów kredytu, a które nie wynikają wprost z umowy.
Flag Flag
Dlatego jestem zwolennikiem przeczytania umowy pożyczkowej od przysłowiowej deski do deski.. A w szczególności tabeli opłat i prowizji. To zwykle tam są zawarte wszelkie kary umowne oraz ewentualne prowizje - np za przedłużenie okresu spłaty lub inne tego typu niestandardowe czynności. Wejdź sobie na jakieś forum o pożyczkach na Moneystore/Forum - tam masz całkiem dużo dyskusji poświęconych temu zagadnieniu.
Flag Flag
Często używanym kruczkiem jest odesłanie w umowie do jakiegoś regulaminu, którego zwykle klientowi nie chce się czytać, a podpisuje że się zapoznał.
Flag Flag
Bardzo często niektóre punkty regulaminu napisane są bardzo drobnym druczkiem, które są pomijane przez klienta. Przez to osoba podpisuje umowę, której dobrze nie zna.
Flag Flag
Anonim:
Często używanym kruczkiem jest odesłanie w umowie do jakiegoś regulaminu, którego zwykle klientowi nie chce się czytać, a podpisuje że się zapoznał.


To akurat nie jest żaden kruczek prawny a głupota osoby, która nie zwraca uwagi na to co podpisuje.ZAWSZE powinno się dokładnie czytać co znajduje sie w umowie, którą decydujemy się podpisać.

Sporo informacji znajdziecie również tutaj
http://www.pozyczki-pozabankowe.pl/pozyczki-prywatne/

Na portalu jest opisane na co warto jest zwracać uwagę przy braniu tego typu pożyczek.
Flag Flag
Oceniając działanie udzielającego pożyczkę - to jest właśnie "kruczek" wykorzystujący niezdarność lub lenistwo drugiej strony umowy. Istotą takiego działania jest utrudnianie pożyczkobiorcy zapoznania się z warunkami, właśnie poprzez odesłanie do trudnodostępnego regulaminu, stosowanie drobnej czcionki lub zawiłego języka.
Flag Flag
zgadzam się z kolegą. najczęściej pułapka polega właśnie na lekceważeniu przez klienta czytania całego tekstu umowy, szczególnie tej "drobnej czcionki". najlepiej poprzednio też zainteresować się rankingami chociażby z porównywarek, przeczytać opinie klientów. kilka portali podaję:
SowaFinansowa.pl
pozyczkaportal.pl
creditonline.today/pl
Flag Flag
Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez firmy pożyczkowe sposobów na zwiększenie kosztów pożyczki gotówkowej jest stosowanie dodatkowych opłat za przedłużenie okresu spłaty zadłużenia. Innym sposobem jest stosowanie stosunkowo wysokich opłat w ramach kosztów postępowania egzekucyjnego. Wcześniej były jeszcze inne sposoby ale ustawa antylichwiarska z 2016 roku spowodowała zaniechanie takich praktyk jak na przykład stosowanie nadmiernie podwyższonego oprocentowania pożyczek. Było to szeroko opisywane jakiś czas temu, np. na http://chwilowapozyczka.pl/chwilowka/chwilowki-pod-kontrola-nadzoru-finansowego/. Oczywiście, jeśli przestrzega się zapisów dotyczących spłaty zadłużenia, to w większości wypadków koszt pożyczki czy chwilówki nie będzie powiększony o te dodatkowe opłaty.
Flag Flag
Wiele osób tutaj narzeka na wysokie oporcentowanie pożyczek prywatnych ale nie bierzecie pod uwagę jednej rzeczy.Takie firmy pożyczając pieniadze również swoje ryzykują. Nigdy nie bedą pewne czy osoba, której dają pożyczke będzie ją w terminie spłacała. Szczególnie,ze udzielaja one pozyczek osobom, które często nie maja mozliwości na wzięcie pożyczki w banku.
Flag Flag
Max zz:
Takie firmy pożyczając pieniadze również swoje ryzykują. Nigdy nie bedą pewne czy osoba, której dają pożyczke będzie ją w terminie spłacała. Szczególnie,ze udzielaja one pozyczek osobom, które często nie maja mozliwości na wzięcie pożyczki w banku.

Te prywatne firmy udzielają pożyczek w ramach swojej działalności gospodarczej, która nieodłącznie wiąże się z ryzykiem, że coś w biznesie nie pójdzie tak jak zakładano. Zmniejszać ryzyko powinni poprzez lepsze badanie zdolność kredytowej swych klientów (jak to robią banki) i w wyniku tych badań udzielać pożyczek w kwotach możliwych do realnej spłaty w ustalonym terminie. Natomiast podwyższanie kosztów pożyczek dla wszystkich, jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, bo w takim przypadku koszty owe ponoszą klienci regularnie spłacający raty, a na nich pasożytują ci, którzy nie mogą lub, co gorsza, nie chcą spłacać zaciągniętych pożyczek.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij