Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: studia na dziennikarstwie
toggle
zastanawiam się nad dziennikarstwem, ponoć to przyszłościowy kierunek, w ramach tego są różne specjalizacje, np. ekonomiczne, kulturalne, sportowe... czy ktoś tu studiował?
http://dziennikarstwo.warszawa.pl
Flag Flag
Najlepiej byłoby wybrać się na tę uczelnię, porozmawiać ze studentami, zapytać w sekretariatach o nazwiska absolwentów, którzy zrobili karierę. Przy okazji tego rozpytywania sprawdzisz czy zbieranie informacji jest tym, co chcesz robić w życiu.
Flag Flag
Anonim:
Najlepiej byłoby wybrać się na tę uczelnię, porozmawiać ze studentami, zapytać w sekretariatach o nazwiska absolwentów, którzy zrobili karierę. Przy okazji tego rozpytywania sprawdzisz czy zbieranie informacji jest tym, co chcesz robić w życiu.

Wątpię, żeby paniom w sekretariacie chciało się udzielać takich odpowiedzi emoticon
A co do pytania autora wątku- wydaje mi się, że dziennikarstwo jest mało przyszłościowym zawodem i jest wielu bezrobotnych absolwentów tego kierunku.
Flag Flag
01.08.15 18:54 jako odpowiedź na artur gacki.
Zależy jaka uczelnia. Teraz jest niż demograficzny i szkoły walczą o ucznia a co za tym idzie muszą stawać frontem do klienta emoticon

Flag Flag
Dokładnie, nie musisz być koniecznie po dziennikarstwie, by być dobrym dziennikarzem.
Flag Flag
28.10.16 09:50 jako odpowiedź na Kamil Terny.
w łodzi podobno są dobre studia dziennikarskie emoticon
Flag Flag
03.11.16 10:32 jako odpowiedź na olga kobza.
Odradzam studia dziennikarskie. Myślę, że te studia nic nie dają. Podobnie jak studia chemiczne i fizyczne. To wylęgarnia bezrobocia. Fachowiec w Niemczech czy w Wlk. Brytanii -to są dobre pieniądze.
Flag Flag
13.11.16 01:12 jako odpowiedź na Monika Podlińska.
W wielu profesjach, aby do czegoś dojść, aby stać się fachowcem, trzeba mieć zarówno przygotowanie teoretyczne, jak i praktykę, a często tez talent. Dlatego nie można Moniko, generalizować że jeden zawód lepszy, a inny gorszy. Trzeba umieć ocenić, już przy wyborze kierunku kształcenia - do jakiej pracy ma się predyspozycje. Wskazywali na to autorzy poprzednich odpowiedzi w tym wątku. Jeśli ktoś ma pasję do zawodu, to po studiach da sobie radę i będzie się rozwijał (również finansowo), a jeśli wybrał dany kierunek kształcenia tylko dlatego, że wydawał mu się łatwy - to potem tak łatwo nie będzie.
Flag Flag
Myślę, że te studia są dobre, nawet dla samego warsztatu. Znamy przecież conajmniej kilku popularnych dziennikarzy, którzy coś tam studiowali, ale nie obronili dyplomu i mimo to radzą sobie świetnie w publicystyce politycznej.
Flag Flag
05.04.17 10:17 jako odpowiedź na Barbara Kopcińska.
Podobno studia dziennikarskie to fabryka dla bezrobotnych tuż obok zarządzania. Tak przynajmniej gdzieś ostatnio czytałem.
Flag Flag
jeśli w przyszłości chcemy pracować jako dziennikarz to pewnie te studia będą dobrym rozwiązaniem
Flag Flag
17.05.18 07:15 jako odpowiedź na Mariusz Centkowski.
Mariusz Centkowski:
Podobno studia dziennikarskie to fabryka dla bezrobotnych tuż obok zarządzania. Tak przynajmniej gdzieś ostatnio czytałem.

Nie zgodzę się z tym, że studia z zakresu zarządzania to wylęgarnia bezrobotnych. Sama skończyłam studia zarządzanie zasobami ludzkimi: w WSB i bez problemu znalazłam do ich ukończeniu pracę w dziale HR.
Sama uczelnia czy kierunek studiów nie powoduje że z automaty znajdziesz lub nie znajdziesz pracę. W znalezienie dobrze płatnej pracy trzeba włożyć trochę wysiłku. Oczywiście zgodzę się z tym, że ukończone studia mogą bardzo w tym pomóc ale niekoniecznie są niezbędne. Właściciel firmy w której teraz pracuje ma tylko wykształcenie średnie i od kilkunastu lat bardzo dobrze radzi sobie na rynku i zatrudnia kilkadziesiąt osób o różnym poziomie wykształcenia w zależności od zamowanego stanowiska. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia to niestety trzeba wykazać się jakimś wykształceniem
Flag Flag
Nadwyżkę niezadowolonych absolwentów kierunku "Zarządzanie" (w tym bezrobotnych) tworzą zapewne ci, którzy wybierali ów kierunek studiów, licząc na to, że zaraz po dyplomie zostaną dyrektorami.
Flag Flag
Przecież na wydziałach dziennikarstwa znajdują się o wiele bardziej przyszłościowe kierunki jak np. komunikacja wizerunkowa, także patrzenie na niego przez pryzmat praccy jedynie jako dziennikarz jest mylne
Flag Flag
My tu dyskutujemy sobie o tym, który zawód jest lepszy, a który gorszy, oraz jakie są perspektywy po ukończeniu różnych kierunków studiów. Natomiast osoba która zadała pytanie, być może zbliża się już do uzyskania licencjatu. Nad wyborem kierunku studiów zastanawiała się w grudniu 2014 r.
Flag Flag
Nie koniecznie trzeba się wybrać na dziennikarstwo na studia, by w przyszłości zostać dziennikarzem.
Jeśli się to lubi i stara coś pisać samemu to też można liczyć na to, że można nim zostać.
Flag Flag
Ja słyszałem, że ciężko znaleźć pracę po dziennikarstwie.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij