na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracjiza zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Lewandowski Marek Krzysztof,
na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
2. Dul Ryszard Adam,
na wniosek Wojewody Lubuskiego
za zasługi dla kultury polskiej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
3. Szychowski Piotr Józef,
na wniosek Wojewody Łódzkiego
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Boniecki Roman Wojciech, 5. Jóźwiak Krzysztof, 6. Komorowska Sylwia Ewa, 7. Kozłowska Barbara Anna, 8. Marciniak Roman Jerzy, 9. Pietrasiak Kazimierz Ryszard, 10. Turek Krzysztof Eugeniusz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
11. Domaniewski Dariusz Stefan, 12. Jurek Marian, 13. Kaczmarek Janusz Andrzej, 14. Kędziak Janusz, 15. Pawlikowski Łukasz Rafał, 16. Ruszkowski Grzegorz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
17. Bartczyk Mateusz Konrad, 18. Biesaga Adam, 19. Bodanka Paweł Marian, 20. Cyll Piotr, 21. Drab Mariusz, 22. Drzazgała Marcin, 23. Hałaczkiewicz Dariusz Andrzej, 24. Jach Jarosław Dariusz, 25. Jęczmień Marcin, 26. Kimmer Agnieszka, 27. Kokot Tomasz Zbigniew, 28. Latuszkiewicz Adam, 29. Leszczyński Józef, 30. Łondka Piotr, 31. Łyszczarz Zbigniew Witold, 32. Mendak Robert, 33. Pawlak Andrzej, 34. Przybysz Zbigniew Grzegorz, 35. Ptak Tomasz Paweł, 36. Saktura Arkadiusz Andrzej, 37. Siwek Sławomir, 38. Stegliński Paweł Piotr, 39. Walczak Dariusz Zdzisław, 40. Zajączkowski Ireneusz Paweł, 41. Zakrzewski Jerzy,
na wniosek Wojewody Małopolskiego:
za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących wsparcia, za bezinteresowne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
42. Chmielarska Eleonora,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
43. ks. Zarębczan Władysław Marian,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
44. Blacha Lesław Czesław,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
45. Chochla Grzegorz, 46. Król Mirosław, 47. Migas Jerzy, 48. Saniternik Janina,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
49. Grzymek Marcin, 50. Respekta-Gancarz Wanda Jolanta, 51. Skuta Andrzej Jerzy, 52. Smoleń Zbigniew, 53. Strach Mirosław, 54. Wawryka Małgorzata, 55. Zabrzeska Natalia, 56. Żytkowicz Kryspin,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym
57. Cieżak Krzysztof,
za zasługi w upamiętnianiu historii Polski
58. Kobiałka Bożena Ewa,
za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa publicznego
59. Konar Piotr,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego
za zasługi w upamiętnianiu historii Polski
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
60. Dobrowolski Rafał,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
61. Gonet Radosław, 62. Kasza Ireneusz Grzegorz, 63. Sawczuk Marek Stanisław,
na wniosek Wojewody Podlaskiego
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
64. Kazimierowicz Jerzy, 65. Trofimow Sławomir,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
66. Beczko Andrzej, 67. Krajewski Czesław, 68. Marchiel Stanisław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
69. Hruświcki Jacek, 70. Michalski Stanisław, 71. Siemion Janusz,
na wniosek Wojewody Śląskiego:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
72. Gwoździk Adolf, 73. Machnik Henryk,
za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
74. Kojder Szczepan,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
75. Krzempek Eugeniusz Mieczysław, 76. Mądrzak Jan,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
77. Cichoń Tomasz Marek, 78. Krolik Hanna Maria, 79. Trzepizur Krystian Robert,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
80. Kołodziej Alicja Jolanta, 81. ks. Opitek Konrad,
za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa górskiego
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
82. Górny Tomasz,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
83. Abrahamczyk Mariola Teresa,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
84. Grzybowski Marcin Jan, 85. Heneczkowski Jacek Robert, 86. Kudła Michał Tomasz, 87. Stabno Bartosz, 88. Szczepaniak Paweł,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi dla kultury polskiej
89. Dolata Mieczysława Halina,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
90. Wawrzyniak Tadeusz,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
91. Szczepanik Bogumiła Iwona.