LEX News

Utrzymanie zwolnienia z obowiązku oznaczania znakami akcyzy.to dobry krok

Obrazek do artykułu: Utrzymanie zwolnienia z obowiązku oznaczania znakami akcyzy.to dobry krok

Utrzymanie zwolnienia z obowiązku oznaczania znakami akcyzy wyrobów wymienionych w załączniku do rozporządzenia w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy oszczędzi niepotrzebnych wydatków zarówno przedsiębiorcom, jak... Więcej »

Forum LEX ostatnie posty

 • 01.08.14 15:46

  miniatury mebli

  Kategoria: Prawo autorskie

  Witam, przeszukałam internet, naczytałam się o prawach autorskich, utworach zależnych i utworach inspirowanych, jednak nie rozwiązało to mojego problemu. Mianowicie czy jeżeli wykonam wierną miniaturkę jakiegoś mebla, sfotografuję i udostępnię na...

 • 27.07.14 15:00

  potrzebuje fachowej porady prawnej z gdańska

  Kategoria: Prawo autorskie

  Autor poprzedniego wpisu, wskazując na ściganie z urzędu naruszeń praw autorskich pomieszał dwie drogi dochodzenia praw, to jest postępowanie cywilne i karne. Zwracanie się do operatora sieci o udostępnienie danych naruszycieli jest konieczne do...

 • 11.07.14 21:33

  reklamacja obuwia

  Kategoria: Prawo cywilne

  Owszem można powoływać się na niezgodność towaru z umową, jeśli wykryto tę niezgodność w ciągu 2 lat od daty sprzedaży, jednak ten okres podzielony jest na 2 części, o istotnie różnych uprawnieniach konsumenta. W ciągu pierwszych 6 miesięcy...

Ekologiczne kąpielisko dzięki inicjatywie Jessica w Świętochłowicach

Obrazek do artykułu: Ekologiczne kąpielisko dzięki inicjatywie Jessica w Świętochłowicach

Kosztem niespełna 16 mln zł niszczejący basen w Świętochłowicach (Śląskie) został przekształcony w nowoczesny kompleks basenowy z naturalnie filtrowaną wodą. Przedsięwzięcie współfinansowano środkami... Więcej »

Prezydent podpisał ustawę o szkole sędziów i prokuratorów

Obrazek do artykułu: Prezydent podpisał ustawę o szkole sędziów i prokuratorów

Za dwa tygodnie wejdzie w życie nowela ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury zmieniająca model kształcenia w tych zawodach i skracająca o 18 miesięcy aplikację sądową. W piątek Bronisław... Więcej »

Co nowego w prawie

Wygórowane wymagania CUW w przetargu na świadczenie usług pocztowych

Obrazek do artykułu: Wygórowane wymagania CUW w przetargu na świadczenie usług pocztowych

Centrum Usług Wspólnych poszukuje do obsługi rządowej korespondencji firmy z siecią placówek, której nie ma nikt - donosi "Puls Biznesu". Więcej »

Polecane lektury

Wniosek o stypendium należy zawsze rozpatrzyć

Obrazek do artykułu: Wniosek o stypendium należy zawsze rozpatrzyć

Uczelniana komisja doktorancka nie może odmówić rozpatrzenia wniosku o stypendium doktoranckie, nawet jeżeli rektor nie wyraził na to zgody rektor – tak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu... Więcej »

Podatkowa zachęta dla zwaśnionych stron

Obrazek do artykułu: Podatkowa zachęta dla zwaśnionych stron

Jednym z zasadniczych problemów pojawiających się przy polubownych metodach rozwiązywania sporów jest brak wiedzy potencjalnych zainteresowanych o możliwości rozwiązania konfliktu oraz brak chęci do... Więcej »

Prawo - kanał TV na YouTube

Zamów kod dostępu