Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Mam męża Niemca, który się znęca
toggle
Pol roku temu wyszlam za maz za Obywatela Niemiec , mam dziecko z pierwszego malzenstwa. Gdy sie poznalismy ukrywal przede mna wszystko nawet to jaki jest , pokazal sie z jak najlepszej strony. Krotko po slubie wyszklo szydlo z worka . Moje zycie zamienilo sie w koszmar. To co robi i jak mnie traktuje przerasta ludzkie pojecie. Zabiera mi klucze od domu bym nie mogla wyjsc,zneca sie nademna psychicznie ,bije mnie, jestem u kresu wytrzymalosci . Zupelnie jestem bezradna i nie wiem co mam zrobic. Do Polski nie moge wrocic bo nie mam do kogo. Nie mam juz rodzicow ani rodzenstwa , przed wyjazdem mieszkalam w malym miasteczku , wynjmowalam male mieszkanie i mialam prace . Teraz nie mam nic . Nie znam dobrze jezyka niemieckiego i nie wiem gdzie moge udac sie po pomoc.Co w tej sytuacji moge zrobic ? Czy mam tu w ogole jakies prawa ? Nie mam pojecia. Prosze o jakakolwiek pomoc .Poradzcie cos Blagam
Flag Flag
Co to ma za znaczeniue,że niemiec.Czy jesteś teraz patriotką?Najlepiej wróć do kraju
Flag Flag
Przede wszystkim zgłoś się do konsulatu polskiego i poproś o pomoc. Zgłoś na policji znęcanie się nad żoną, nad rodziną, dzieckiem. Prawo jest za TOBĄ Może był już notowany. Wtedy pujdzie siedzieć a ty będziesz miała spokuj. Odrazu na policji z urzędu złożysz o rozwód i dostaniesz go szybko. Płaci państwo. Wrócisz do Polski a tu praca jest i pomoc społeczna na początek. Zwrócisz się o pomoc do domu samotnej matki- nie daj się. Pamiętaj uczysz swoje dziecko jak ma postępować wobec ciebie. Mąż cię źle traktuje to dziecko też będzie. Koło się zamyka.
Flag Flag
Poproś o adwokata z urzędu. Taki adwokat przysługuje ponieważ nie masz żadnych dochodów. Nikt nie odmawia adwokata z urzędu w takich sprawach trudnych. Do obojętnie której kancelari w pobliżu prawników zgłoś się sama. Jeśli nie znasz płynnie języka będzie również przyznany tumacz. Tak to wygląda w życiu codziennym. Nigdy strona nie jest samotna w procesie na sali sądowej a prawnik dobrze wie jak ma pomóc. Według prawa przysługują alimenty na niepracującą żone. Najprawdopodobniej Twój mąż pobiera dodatkowe zwolnienia z podatków na niepracującą żone. Ja uważam pierwsze kroki w tej sprawie to tylko do prawnika. Mieszkania socjalne dla samotnych matek istnieją na które czeka się tylko tygodniami a nie latami.
Flag Flag
Było zrobić tak jak Wanda
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij