Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Wątki [ Poprzedni | Następny ]
RE: Jak zmienic prawnika?
toggle
Witam,

Wynajelam adwokata do prowadzenia mojej sprawy, podpisalam pelnomocnictwo i wplacilam pierwsza rate, ale po 2 tygodniach i kilku rozmowach stwierdzam, ze nie jest kompetentny i nie bardzo sie przyklada. Znalazlam kogos kto moim zdaniem bylby lepszy.

W jaki sposob najlepiej zmienic adwokata? omunikuemy sie mailowo i telefonicznie. Czy wystarczy wyslac maila z oswiadczeniem, ze koncze wspolprace, i podpisac pelnomocnictwo dla nowego adwokata?
Flag Flag
RE: Jak zmienic prawnika?
21.05.17 11:59 jako odpowiedź na Magdalena .
Udzielenie pełnomocnictwa jest czynnością prawną w rozumieniu Kodeksu cywilnego, i zapewne zostało dokonane w formie pisemnej, to jest na papierze i z własnoręcznym podpisem mocodawcy. Zatem wszelkie zmiany pełnomocnictwa, jego odwołanie itp muszą być dokonane co najmniej w tej samej formie. Trzeba więc napisać oświadczenie o odwołaniu pełnomocnictwa, podpisać i zanieść albo wysłać do kancelarii dotychczasowego pełnomocnika. Oczywiście nie ma przeszkód, by równolegle wysłać to e-mailem, jednak odwołanie będzie skuteczne od daty doręczenia pisma z podpisem.
Flag Flag
Możesz po prostu z nim porozmawiać, jeśli będzie sprawiał problemy to wtedy oficjalne pisma musisz wysyłać emoticon
Flag Flag
RE: Jak zmienic prawnika?
17.06.17 17:00 jako odpowiedź na Jan Kowal.
Pytająca kontaktuje się z adwokatem również telefonicznie, czyli rozmawia, i jak wynika z pytania nie ma wątpliwości, że samą rozmową sprawy nie załatwi, bo pytała czy wystarczy e-mail. Skoro podjęła już decyzję o odwołaniu pełnomocnictwa, to ponieważ było ono pisemne (bo trzeba jakiś dokument pokazać w sądzie) również odwołanie musi być na piśmie (art. 77 Kodeksu cywilnego). Natomiast porozmawiać może warto o ewentualnych rozliczeniach. bo gdy pełnomocnik przestanie działać, to część wynagrodzenia za przewidywane w przyszłości prace będzie mu nienależna, a stąd albo wstrzymanie dalszych wypłat, albo (jeśli się uda) częściowy zwrot zapłaconych z góry należności.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij