Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Reklama strony prawnika?
toggle
Witam,
Mam takie pytanko:
Jak to jest z reklamą strony kancelarii adwokackich?
Bo kiedyś gdzieś czytałem, że nie wolno reklamować takich stron w internecie.

To jak to w końcu z ta reklamą jest?
Flag Flag
a jakieś przyłady gdzie jest napisane że nie wolno? Są bardzo rożne typy reklam i rożne treści które może jedne nie wolno a inne tak
Flag Flag
RE: Reklama strony prawnika?
Odpowiedź Odpowiedź (Odznacz)
09.02.16 23:14 jako odpowiedź na Sławek .
Zgodnie ze "Zbiorem zasad etyki adwokackiej" (zwanym też "Kodeksem etyki...") reklama jest nadal zakazana, ale dozwolone jest informowanie przez adwokata o swojej działalności. Jako przykłady dozwolonego informowania, "Zasady..." wskazują również zamieszczanie informacji na stronach internetowych, oraz umieszczanie danych o takiej stronie w katalogach i wyszukiwarka. Dozwolonymi informacjami są między innymi: dane teleadresowe, nazwiska adwokatów kancelarii i osób współpracujących, tytuł naukowy lub stopień naukowy adwokata, zakres specjalizacji, znajomość języków obcych, wykaz publikacji.
Niekiedy trudno jest ocenić, czy konkretne treści skierowane do ogółu klientów są tylko informacją, czy już reklamą - ale te dylematy dotyczą nie tylko adwokatów, bądź innych osób z branży prawniczej, lecz są problemem rzetelności informacyjno-reklamowej w wielu innych zawodach.
Flag Flag
Nie widzę powodu dla, którego strona adwokata nie mogłaby być reklamowana.
Flag Flag
dlaczego są te reklamy zabronione?
Flag Flag
RE: Reklama strony prawnika?
29.03.17 11:00 jako odpowiedź na Welch Welch.
Trzeba odróżnić informację od reklamy. Jak pisałem w lutym br., informowanie jest dozwolone (również w internecie), reklama zabroniona. Zapewne twórcom zasad etyki chodziło o to, by klient mógł wybrać pełnomocnika bardziej fachowego (stąd dozwolone jest podawanie tytułów naukowych, wykazu publikacji), a nie tego który ma lepszy marketing. Do zabronionych treści reklamowych należą sformułowania "jesteśmy najlepsi", "wygrywamy wszystkie sprawy", natomiast wskazanie w czym kancelaria specjalizuje się (np. sprawy gospodarcze, rodzinne, odszkodowania) są informacją przydatną dla klienta. Co do internetu zastanawiałbym się, czy nie należałoby uznać za niedozwolone tzw. pozycjonowania stron, bo wprawdzie nie ma tam typowych sloganów, ale informacja z pozoru neutralna jest wypychana na wysokie miejsca w przeglądarce.
Flag Flag
To chyba jest dość cienka granica między reklamą, a informacją ;)
Flag Flag
RE: Reklama strony prawnika?
05.04.17 15:03 jako odpowiedź na Natalia Perun.
Może nie koniecznie. Reklama jest nasycona zachętą do skorzystania z usługi, a informacja to tylko dane, bez zachęcania do skorzystania.
Flag Flag
Dzień dobry. Jak już wyżej wspomniano, reklama dla usług prawniczych regulowana jest poprzez Kodeks Etyki Adwokata. Kodeks ten ma na celu nie tylko służyć do zdobycia wiedzy na temat, czego NIE WOLNO robić, ale daje też wskazówki, jakie działania MOŻNA wykonać. Najważniejszą ze wskazówek jest prawo do informowania o wykonywaniu zawodu adwokata adresowany do potencjalnych i obecnych klientów kancelarii. Jak można się domyślić, kancelaria ma prawo do posiadania strony internetowej, co już jest możliwością do zaprezentowania się z jak najlepszej strony, oczywiście z zachowaniem odpowiednich standardów. Więcej o zapisach Kodeksu Etyki Adwokata w zakresie marketingu usług prawniczych mogą Państwo przeczytać na naszym blogu, gdyż podjęliśmy się tej tematyki z racji posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności dotyczących marketingu prawniczego.
Z wyrazami szacunku,
Agencja interaktywna grey tree
Flag Flag
RE: Reklama strony prawnika?
12.07.17 12:35 jako odpowiedź na grey tree.
Więcej miało być na blogu agencji grey tree, wszedłem tam, i nie znalazłem informacji obszerniejszych niż to, co przedyskutowaliśmy w niniejszym wątku.
Flag Flag
Wolno. A najlepiej zgłoś się po poradę do jakiejś agencji marketingowej
Flag Flag
Ostatnio znalazłem też fajny artykuł na temat promocji usług w mediach społecznościowych. Podrzucam link: http://www.ideo.pl/firma/o-nas/nasze-publikacje/promocja-wydarzen-w-sieci-z-jakich-kanalow-korzystac,90.html można się sporo dowiedzieć o skuteczności tego typu kampanii.
Flag Flag
RE: Reklama strony prawnika?
18.11.17 16:16 jako odpowiedź na Olek Kowal.
Olek Kowal:
Wolno. A najlepiej zgłoś się po poradę do jakiejś agencji marketingowej


Na jakiej podstawie twierdzisz Olku, że adwokatom wolno się reklamować ?
Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu (Kodek Etyki Adwokackiej) w swym § 23 jednoznacznie stwierdza, że
" § 23. Adwokata obowiązuje zakaz korzystania z reklamy, jak również zakaz pozyskiwania klientów w sposób sprzeczny z godnością zawodu oraz współpracy z podmiotami pozyskującymi klientów z naruszeniem prawa lub zasad współżycia społecznego. "
Czyżbyś miał informacje o zmianie wskazanego przepisu? I od kiedy to nastąpiło (ma nastąpić)?
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij