Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Nie wypłacone wynagrodzenie
toggle
Witam mam problem z pracodawcą ,pracowałem jako ochroniarz na pewnych imprezach,maiłem umowę zlecenie ale do dziś dnia nie dostałem wynagrodzenia ,gdy dzwonie do niego to mówi że wypłaci pieniądze ,podaje konkretną datę ale na obietnicach się to kończy
Flag Flag
RE: Nie wypłacone wynagrodzenie
31.07.12 13:56 jako odpowiedź na franciszek filipko.
Wykroczenia przeciwko prawom pracownika regulują przepisy działu trzynastego k.p. oraz np. art. 22 ustawy o społecznej inspekcji pracy, art. 119–124 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.Warto też zgłosić się do kancelarii prawnej po poradę
Flag Flag
RE: Nie wypłacone wynagrodzenie
13.09.12 23:49 jako odpowiedź na grzegorz hipp.
Wskazane w odpowiedzi poprzednika przepisy nie będą miały tutaj zastosowania. Powołany art. 22 ustawy o społecznej inspekcji pracy przewiduje kary za przeszkadzanie społecznemu inspektorowi w jego działalności a nie za jakieś inne czyny, natomiast powołane przepisy ustawy o promocji zatrudnienia... dotyczą czynów związanych z stosowaniem tej ustawy. Także przepisy Kodeksu pracy o wykroczeniach przeciwko prawom pracowniczym nie stosuje się do umowy-zlecenia, chyba że ta umowa ma tylko ukryć to, iż w rzeczywistości powinna tu być spisana umowa o pracę.
Tak ogólnie to zawsze dziwię się rozpowszechnionemu poglądowi, który utożsamia prawo tylko z przepisami karnymi.
Flag Flag
Pismo z kancelarii prawnej do pracodawcy zwykle jest skuteczne, bo się wystraszy, ale to moim zdaniem ostateczność, chyba że nie chcemy mieć już danym pracodawcą do czynienia nigdy więcej. Inna sprawa jeżeli nie ma z czego wypłacić takiego wynagrodzenia.
Flag Flag
RE: Nie wypłacone wynagrodzenie
20.05.17 14:38 jako odpowiedź na Monika Kwaśnik.
Monika Kwaśnik:
Pismo z kancelarii prawnej do pracodawcy zwykle jest skuteczne, bo się wystraszy, ale to moim zdaniem ostateczność, chyba że nie chcemy mieć już danym pracodawcą do czynienia nigdy więcej. Inna sprawa jeżeli nie ma z czego wypłacić takiego wynagrodzenia.Zgadzam się, rzadko kiedy jakiś przedsiębiorca chce mieć sprawę w sądzie i oficjalny nakaz wypłacenia wynagrodzenia. Taka informacja szybko idzie w świat. Jakbyś chciał to skontaktuj się z jakąś kancelarią i oni pomogą Ci sporządzić takie pismo (lub sami wyślą w Twoim imieniu). Ze swojej strony poleciłabym Ci kancelarię JST z Warszawy. Mają duże doświadczenie w tego typu sprawach i specjalistów z prawa pracy. Pozdrawiam
Flag Flag
RE: Nie wypłacone wynagrodzenie
04.06.17 15:00 jako odpowiedź na Sandra Wojtaszczyk.
Należności z tytułu umowy-zlecenia (lub umowy o świadczenie usług, do której stosuje się przepisy o zleceniu) przedawniają się po 2 latach, a z umowy o pracę - po 3 latach od daty wymagalności. Pytanie zadano w roku 2012, a ponadto nie wiemy do jak dawna zalegano z wypłatą dla pytającego. Zleceniodawca (pracodawca), jeśli jeszcze nie zapłacił, może obecnie tego świadczenia nie spełnić, powołując się na przedawnienie roszczeń. Zatem straszenie go pismami z kancelarii prawnej, Moniko i Sandro, teraz już nie byłoby skuteczne, a jedynie spowodowałoby dodatkowe wydatki dla pytającego.
Flag Flag
Trzeba zglosic sie do jakiejs kancelarii i tyle.
Flag Flag
RE: Nie wypłacone wynagrodzenie
13.07.17 19:39 jako odpowiedź na Karol Rymarz.
Karol Rymarz:
Trzeba zglosic sie do jakiejs kancelarii i tyle.

A w kancelarii powiedzą że się już przedawniło "i tyle". Poczytaj wcześniejsze odpowiedzi. Chyba że pytający ochroniarz tak polubił swego pracodawcę, że wciąż u niego haruje, mimo że ten nadal zalega z wypłatami wynagrodzenia za obecne okresy pracy. W takim przypadku mógłby odzyskać te nowe, nieprzedawnione jeszcze zaległości.
Flag Flag
RE: Nie wypłacone wynagrodzenie
02.11.17 09:20 jako odpowiedź na franciszek filipko.
A masz na to jakiś papier, czy na czarno?
Flag Flag
Jeśli masz papier to wiadomo gdzie się udać, a jak na czarno no to niestety będzie problem.
Flag Flag
Nawet jakby "miał papier", to też może być problem. Zobacz wpisy z 6 czerwca i 13 lipca 2017 r., dotyczące przedawnienia roszczeń.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij