Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Wątki [ Poprzedni | Następny ]
RE: Zarządzanie zespołem
toggle
Witam, niedawno awansowałem na managera działu. Mam kilka pomysłów na zarządzanie działem i usprawnienie pracy zespołu, ale nie jestem wszystkich pewien. Myślałem o rocznej ocenie pracowników, bo coś podobnego miałem w poprzedniej pracy, ale trafiłem na taki artykuł goodpoint.blog/ocena-roczna-relikt-przeszlosci-czy-obiektywny-wskaznik-rozwoju-pracownikow . Wynika mi z niego, że ocena roczna nie do końca ma sens. Zgadzacie się z tym?
Flag Flag
18.11.17 11:48 jako odpowiedź na Radosław Podgórski.
Ocena roczna nie jest złym rozwiązaniem, ale jej główną wadą jest to, że jest dokonywana tylko raz w roku, czyli bardzo rzadko. Pracownicy będą się starali, ale tylko na miesiąc przed data oceny.
Flag Flag
18.11.17 16:50 jako odpowiedź na Anna Kowalska.
Racja. Lepiej oceniać częściej, za krótkie okresy (na przykład miesięczne), póki szef pamięta co kto robił, a raz do roku robić podsumowanie tych ocen i wówczas przyznawać premie, nagrody itp.
Flag Flag
12.02.18 07:11 jako odpowiedź na Radosław Podgórski.
u mnie w firmie działa system miesięcznego wynagradzania i muszę przyznać, że jest to naprawdę świetna motywacja do pracy. Sam pomysł dobry, ale jak mówili już moi poprzednicy, warto zastanowić się nad rozszerzeniem tego na miesieczną ocenę ;)
Flag Flag
Wypłacanie wynagrodzeń co najmniej raz miesiącu jest obowiązkiem pracodawcy. Trudno uznać to za motywacyjny system płac, jeśli nie towarzyszy mu miesięczna ocena wyników pracy. W ogóle dobór okresu rozliczania i terminów wypłat zależy od charakteru wykonywanych zadań. Przy zadaniach krótkoterminowych, powtarzalnych (szczególnie na stanowiskach pracowników fizycznych), korzystna może być wypłata co tydzień, co stosują niektórzy pracodawcy, , motywująca do bardziej rytmicznej pracy.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij