Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
Wątki [ Poprzedni | Następny ]
RE: Zarządzanie zespołem
toggle
Witam, niedawno awansowałem na managera działu. Mam kilka pomysłów na zarządzanie działem i usprawnienie pracy zespołu, ale nie jestem wszystkich pewien. Myślałem o rocznej ocenie pracowników, bo coś podobnego miałem w poprzedniej pracy, ale trafiłem na taki artykuł goodpoint.blog/ocena-roczna-relikt-przeszlosci-czy-obiektywny-wskaznik-rozwoju-pracownikow . Wynika mi z niego, że ocena roczna nie do końca ma sens. Zgadzacie się z tym?
Flag Flag
18.11.17 11:48 jako odpowiedź na Radosław Podgórski.
Ocena roczna nie jest złym rozwiązaniem, ale jej główną wadą jest to, że jest dokonywana tylko raz w roku, czyli bardzo rzadko. Pracownicy będą się starali, ale tylko na miesiąc przed data oceny.
Flag Flag
18.11.17 16:50 jako odpowiedź na Anna Kowalska.
Racja. Lepiej oceniać częściej, za krótkie okresy (na przykład miesięczne), póki szef pamięta co kto robił, a raz do roku robić podsumowanie tych ocen i wówczas przyznawać premie, nagrody itp.
Flag Flag
12.02.18 07:11 jako odpowiedź na Radosław Podgórski.
u mnie w firmie działa system miesięcznego wynagradzania i muszę przyznać, że jest to naprawdę świetna motywacja do pracy. Sam pomysł dobry, ale jak mówili już moi poprzednicy, warto zastanowić się nad rozszerzeniem tego na miesieczną ocenę ;)
Flag Flag
Wypłacanie wynagrodzeń co najmniej raz miesiącu jest obowiązkiem pracodawcy. Trudno uznać to za motywacyjny system płac, jeśli nie towarzyszy mu miesięczna ocena wyników pracy. W ogóle dobór okresu rozliczania i terminów wypłat zależy od charakteru wykonywanych zadań. Przy zadaniach krótkoterminowych, powtarzalnych (szczególnie na stanowiskach pracowników fizycznych), korzystna może być wypłata co tydzień, co stosują niektórzy pracodawcy, , motywująca do bardziej rytmicznej pracy.
Flag Flag
13.04.18 10:34 jako odpowiedź na Radosław Podgórski.
Jeżeli jesteś nowo upieczonym managerem to powinieneś zgłosić się na jakieś szkolenie. Jak masz pod sobą ludzi to najlepszym wyborem byłoby szkolenie z zarządzania zespołem. Dobre szkolenie z zarządzanie zespołem pracowników są organizowane przez krakowską firmę szkoleniową Maciołek&Wspólnicy - https://szkoleniamaciolek.com/szkolenie-zarzadzanie-zespolem/. Oprócz tego, że nauczysz się jak kierować ludźmi dowiesz się jak być "dobrym szefem", którego będą szanować podwładni. Takie szkolenie na pewno Ci się przyda.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij