Komunikat

Drodzy Użytkownicy

W dniu 10 stycznia 2012 r. nastąpiła zmiana sposobu logowania do Forum LEX w związku z wprowadzeniem nowego systemu autoryzacji. Zmiana ma na celu podniesienie bezpieczeństwa danych użytkowników.

Forum LEX

Widok kombinacyjny Płaski widok Widok drzewa
RE: Jak starać sie o obniżenie alimentów PILNE
toggle
Witam. Mam zasądzone 400zł alimentów na jedno dziecko i w tej chwili jestem bezrobotnym na zasiłku wynoszącym około 500zł. Oczywiście potrącono mi przy odbiorze koło 300zł i zostałem praktycznie bez środków do życia. Mieszkam z narzeczoną i lada dzień przywitamy nasze dziecko. Narzeczona ma zasądzoną rente w wysokości około 600zł z czego trzeba też opłacic mieszkanie itp. Powódka od samego początku robiła problemy zarówno z kontaktem z dzieckiem, jak i posuwajac sie do szantarzu aż po sprawe komornicza. Nastąpiło to tak szybko ze nawet nie zdąrzyłem wpłacic pierwszych alimentów w terminie a juz dostałem wezwanie od komornika. Chciałbym sie dowiedziec czy jest jakas szansa na obniżenie tych alimentów i jeśli tak to do ilu mniej więcej a przede wszystkim jak sie za to zabrać. Z góry dziękuje za pomoc w sprawie
Flag Flag
Jak najszybciej poproś o pomoc adwokata. Wiem z doświadczenia, że ojców często traktuje się trochę jak dojne krowy bez zwrócenia uwagi na to w jakiej sytuacji finansowej się znajdują. Przedzwoń do Przemysława Sokołowskiego (znajdziesz dane w necie) - facet jest bardzo konkretny, szybko działa, ma niezłe doświadczenie jak na swoje lata i widać za co bierze pieniądze.
Flag Flag
Proszę o odpowiedź w temacie. Czy można starać się o zmniejszenie alimnetów w sytuacji jeśli dochody nie uległy zmianie ale zwiekszyły się wydatki?
Flag Flag
Anna brette:
Proszę o odpowiedź w temacie. Czy można starać się o zmniejszenie alimnetów w sytuacji jeśli dochody nie uległy zmianie ale zwiekszyły się wydatki?

Jak najbardziej. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji jeśli osoba płacąca alimenty wchodzi w nowy związek i pojawiają sie w nim dzieci. Może wtedy złożyc wniosek do sądu ( w koncu wydatki związane z wychowaniem dzieci znacznie się zwiększły)

Trzeba sobie zdać sprawę,ze samo pojawienie się dzieci na świecie nie ma wpływu na wysokść alimentów. Wysokość alimentów może być ustalona wyłącznie przez sąd.
http://kanone.pl/artykul,87.html
Flag Flag
Nowe dzieci są dobrym argumentem do wniosku o obniżenie alimentów na ich starsze rodzeństwo. Ale oczywiście zależy to od tego, w jakiej relacji dotychczasowe alimenty pozostawały do dochodów zobowiązanego (a nawet do mozliwości ich uzyskiwania). Innymi przesłankami dla wnioskowania o obniżenie alimentów może być obowiązek alimentowania rodziców zobowiązanego, jeśli pozostają w niedostatku, albo pojawiające się wysokie koszty leczenia zobowiązanego lub kogoś z najbliższej jego rodziny.
Flag Flag
Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji
musisz się zalogować
Logowanie

Jeżeli masz już swoje konto - wystarczy, że podasz swój e-mail i hasło.
Jeżeli jeszcze konta nie posiadasz - zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Zamknij