Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Doręczenia elektroniczne - zminimalizuj ryzyko!

02 lipca 2021

Doręczenia elektroniczne mają na celu zmianę sposobu komunikacji między organami a obywatelami z klasycznej papierowej na nowoczesną elektroniczną. Bezpośrednim efektem tej zmiany ma być szybsza i skuteczniejsza wymiana dokumentów. Patrząc na wyzwania technologiczne i organizacyjne tej zmiany, szykuje się wręcz pewnego rodzaju rewolucja.

Zmiany w obowiązkach obarczone ryzykiem

Doręczenia elektroniczne to krok w bardzo pożądanym kierunku, jednak nie pozbawiony ryzyka. Kilka tysięcy organów administracji publicznej, w tym jednostki samorządu terytorialnego, będzie musiało przygotować się na tę zmianę. Kilkadziesiąt tysięcy pracowników urzędów siłą rzeczy przestawi się na nowy sposób wykonywania swoich zadań.

Jednak doręczenia elektroniczne to tylko jeden z wielu obszarów, na które należy zwracać uwagę zarządzając jednostkami samorządu terytorialnego i organizując pracę urzędu. Aby efektywnie i zgodnie z prawem realizować cele i zadania jednostki we wszystkich obszarach działalności, potrzebne jest fachowe wsparcie w postaci oprogramowania jak np. LEX Kontrola Zarządcza. Dzięki programowi dokonujesz całościowej oceny ryzyka, więc minimalizujesz nieprawidłowości w różnych obszarach działalności urzędu i usprawniasz procesy na bieżąco.

Korespondencja drogą elektroniczną obligatoryjna dla podmiotów publicznych

O nadchodzących zmianach w przepisach dowiesz się ze szkolenia on-line „Doręczanie pism drogą elektroniczną w postępowaniu administracyjnym”, które poprowadził nasz ekspert – Mateusz Karciarz. Nagranie możesz odebrać bezpłatnie tutaj!

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.