Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

LegalTech okiem kobiet – poznaj wypowiedzi 6 cenionych ekspertek

11 marca 2022

Jakie szanse otwierają przed prawnikami nowe technologie? Czym jest Legal Design? Czy warto szukać niestandardowych rozwiązań? Poznaj wypowiedzi cenionych ekspertek, przygotowane specjalnie dla platformy LEX Hub z okazji Dnia Kobiet.

Na te wszystkie pytania (oraz wiele innych) odpowiadają ekspertki z obszaru usług prawnych oraz innowacji w artykule „LegalTech okiem kobiet”.

Większa obecność w Internecie

– Prawnicy powinni rozważyć większą obecność w Internecie i maksymalnie ułatwić zamawianie usług prawnych. Z tego powodu transakcyjność jest nowym istotnym trendem w obszarze LegalTech, czyli technologii prawniczych – komentuje Katarzyna Abramowicz, radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli.

Także Aneta Pacek-Łopalewska, radczyni prawna specjalizująca się w prawie ochrony środowiska, docenia rolę nowych rozwiązań. – Technologia usprawnia kontakt ze światem zewnętrznym, zwłaszcza klientem. Coraz częściej nie ma znaczenia, w jakim miejscu pracujesz. To bardzo istotne i niesamowicie otwiera nam rynek. I wreszcie – technologia pokazuje nas światu. Nigdy wcześniej nie było takich możliwości dotarcia do klienta. Musimy tylko nauczyć się odpowiednio z tych narzędzi korzystać! – apeluje Aneta Pacek-Łopalewska.

Legal Design

Inny wątek porusza Kamila Kurkowska. Prezeska i założycielka Fundacji Women in Law zwraca uwagę na rosnącą rolę Legal Design. – Jest to metodyka rozwiązywania skomplikowanych problemów, często z wykorzystaniem technologii. Prawnicy muszą zdać sobie sprawę, że nie da się rozwiązać trudnych i skomplikowanych problemów bez zaangażowania interdyscyplinarnych zespołów, co jest esencją Legal Design, a także bez wykorzystania narzędzi LegalTech – uważa Kamila Kurkowska.

Jak jeszcze ekspertki oceniają rozwój technologii? Zapraszamy do lektury! Swoimi opiniami podzieliły się: Katarzyna Abramowicz, Joanna Daniłowicz, Kamila Kurkowska, Aneta Pacek-Łopalewska, Alicja Pollesch i Magdalena Szmidt.

LegalTech okiem kobiet, CAŁY ARTYKUŁ >>

Podział majątku wspólnego małżonków

WOJMI
Zespół Platformy LEX Hub 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.