Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Ochrona danych osobowych – eksperckie szkolenie już 7 czerwca

24 maja 2022

Zapraszamy na bezpłatny webinar „Za co odpowiada podmiot przetwarzający. Czego uczy dotychczas największa kara Prezesa UODO?”. Szkolenie online odbędzie się 7 czerwca o godz. 12.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych w styczniu 2022 r. nałożył na dwie firmy administracyjne kary pieniężne. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jedna z nich to prawie 5 mln zł – zatem największa do tej pory kara Prezesa UODO!

W trakcie spotkania ekspert skupi się na udzieleniu odpowiedzi, za co i w jakim zakresie kształtuje się odpowiedzialność podmiotu przetwarzającego (a więc tego podmiotu, który dostaje zlecenie działania na danych osobowych administratora danych). Jest to istotne zagadnienie w codziennej działalności firm usługowych.

Dodatkowo, zastanowimy się wspólnie nad pytaniami: 

  • Jaka jest odpowiedzialność podmiotu przetwarzającego?
  • Jak nie wolno wykorzystywać danych osobowych?
  • Jakie środki bezpieczeństwa są wymagane od podmiotu przetwarzającego?
  • Na czym polega obowiązek podmiotu przetwarzającego dotyczący pomocy administratorowi w prawidłowym zabezpieczeniu danych?
  • Czy na wysokość administracyjnej kary mają wpływ wcześniejsze upomnienia?

Szkolenie skierowane jest m.in. do osób odpowiedzialnych za ochronę danych osobowych w firmach otrzymujących zlecenia działania na danych osobowych, jak firmy księgowe, informatyczne, kadrowe.

Prelegent:

Piotr Liwszic – prawnik i autor serwisu Judykatura.pl, zajmujący się ochroną danych osobowych; wieloletni pracownik instytucji państwowych, w których odpowiadał m.in. za nadzór nad bezpieczeństwem informacji, w tym informacji niejawnych; audytor wiodący normy ISO/IEC 27001.

Więcej szczegółów i bezpłatne zapisy >>

Ochrona danych osobowych – eksperckie szkolenie już 7 czerwca
WOJMI

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.