Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Pracownik Socjalny – nowe zasady 2021" - bezpłatne szkolenie online

17 listopada 2021

 

Od czasu transformacji ustrojowej, zasady dotyczące wymogu wykształcenia dla osób chcących wykonywać zawód pracownika socjalnego zmieniały się kilkakrotnie. Z biegiem czasu pogłębiał się jednak chaos co do warunków, jakie należy spełnić by uzyskać ww. uprawnienia zawodowe.

Ostatnia nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, jak również wydawane na jej podstawie rozporządzenie dotyczące studiów podyplomowych z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej, tylko potęgują stan niepewności, co do zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego.

Uprawnienia zawodowe osób już pracujących są niejednokrotnie kwestionowane, kierownicy jednostek nie mają też pewności, że zatrudniają nowe osoby zgodnie z obowiązującymi wymogami.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w otwartym szkoleniu online pt. Pracownik Socjalny – nowe zasady 2021, które odbędzie się 22.11.2021 r., godz. 08:00.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE > 

Podczas szkolenia będzie mowa o:

  • Zatrudnianiu pracowników socjalnych do 2021 r. – przegląd dotychczas obowiązujących przepisów,
  • Kwalifikacjach niezbędnych do wykonywania zawodu pracownika socjalnego w świetle nowelizacji ustawy o pomocy społecznej z 15.04.2021 r. (wejście w życie 30.10.2021 r.,
  • Programie kształcenia pracowników socjalnych na podstawie rozporządzenia dotyczącego studiów podyplomowych z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej (przewidywany termin przyjęcia 30.10.2021 r.).

Szkolenie poprowadzi Paweł Maczyński, starszy specjalista pracy socjalnej, specjalista psychoterapii uzależnień, przewodniczący Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, organizacji członkowskiej IFSW (International Federation of Social Workers ).

ZAPISZ SIĘ BEZPŁATNIE >

Webinar_LEX_Pomoc_spoleczna_pracownik_socjalny

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.