Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa – szkolenie online

16 maja 2022

Cyberbezpieczeństwo ze względu na specyfikę to bardzo trudny obszar. Zawiera się w nim szereg specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa, ale także szeroko pojętego IT. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że część cyberbezpieczeństwa związana bezpośrednio z IT jest tą przeważającą w dyskusjach. Jak więc postrzegać cyberbezpieczeństwo w kontekście prawnym?

Na to pytanie udzielimy odpowiedzi podczas szkolenia online Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa - ramy prawne i praktyczne zagadnienia. Webinar odbędzie się 31 maja o godzinie 10:30. Zapisy prowadzone są tutaj.

Cyberbezpieczeństwo w polskim systemie prawnym

Cyberbezpieczeństwo w znaczeniu ogólnym to pojęcie znane od momentu, w którym rozwiązania IT stały się nierozerwalną częścią prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Ciągły rozwój technologiczny powoduje, że znaczenie cyberbezpieczeństwa stale rośnie, osiągając w ostatnim czasie swoje apogeum. Tymczasem krajowe regulacje prawne pozostają dość ubogie. Aktem prawnym o którym możemy powiedzieć, że najpełniej dotyka kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem to ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Nie jest to jednak regulacja kompleksowa, dotyczy bowiem wymienionych w ustawie konkretnych podmiotów. Co więc z przedsiębiorstwami, których ustawa nie dotyczy?

Przyszłość cyberbezpieczeństwa

Niewątpliwie pandemia rozpoczęła szerszą dyskusję na temat cybebezpieczeństwa. Praca zdalna niesie ze sobą nieskończenie wiele zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych i wirtualnym środowiskiem pracy. Kolejne wydarzenia na świecie tylko wzmocniły tę dyskusję, choć prawnie jeszcze niewiele się wydarzyło. Na co jednak możemy liczyć w przyszłości?

Między innymi o tym będziemy mówić podczas szkolenia Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa - ramy prawne i praktyczne zagadnienia. Przeanalizujemy aspekty cyberbezpieczeństwa takie jak:

  • Regulacje prawne i soft law regulujące kwestie z zakresu cyberbezpieczeństwa
  • Zakres podmiotowy ustawy o krajowym systemie bezpieczeństwa i wynikające z niej obowiązki
  • Przyszłość regulacyjna obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Rola polityk bezpieczeństwa w organizacji
  • Odpowiedzialność poszczególnych osób w organizacji za zapewnienie cyberbezpieczeństwa
  • Umowy z dostawcami IT w kontekście cyberbezpieczeństwa.

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

  • pracowników działów prawnych przedsiębiorstw
  • radców prawnych zajmujących się obsługą prawną przedsiębiorstw
  • przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw

Zapisz się już teraz!

Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa – szkolenie online
Patrycja Szczuka

Product Manager w Redakcji Biznes

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.