Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Praca dyplomowa tuż tuż? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu online!

12 kwietnia 2022

Przed tobą najważniejszy dzień w trakcie studiów: obrona pracy dyplomowej. Problem w tym, że aby ją obronić, najpierw trzeba ją napisać. Nieważne czy dopiero rozglądasz się za odpowiednim tematem czy też masz za sobą pierwszy rozdział: dowiedz się jak uniknąć najczęstszych pomyłek!

Poprawne pisanie tekstów naukowych jest nie tylko niezwykle przydatne w zawodzie prawnika, ale również w późniejszej karierze. Stworzenie pracy magisterskiej stanowi sprawdzian Twoich umiejętności: nie tylko pod kątem merytorycznym, ale także technicznym i edytorskim. Chcesz dowiedzieć się jak pozytywnie zaskoczyć promotora i nie stresować się każdym seminarium?

Zapisz się na szkolenie!

Już 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 14:00 odbędzie się bezpłatne szkolenie omawiające Najczęściej popełniane błędy podczas pisania pracy dyplomowej.  Skierowane jest ono zwłaszcza do studentów prawa i administracji ostatnich lat studiów.

Webinar przede wszystkim nauczy cię definiować problem badawczy w zakresie prawidłowo sformułowanego tematu, a także udoskonali twój warsztat, co pomoże przy pisaniu pracy dyplomowej i innych prac naukowych (zwłaszcza, jeśli w późniejszym czasie planujesz doktorat!).

Prelegentką szkolenia jest Sylwia Majkowska-Szulc - doktor habilitowana nauk prawnych, profesor uczelni w Zakładzie Prawa Prywatnego Międzynarodowego w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA Uniwersytetu Gdańskiego.

Co zostanie omówione?

Podczas webinarium poruszone zostaną takie zagadnienia jak:

  • "Dlaczego to takie trudne?" - czyli kluczowe czynniki odpowiadające za porażkę (wybór mało wartościowego tematu, brak odpowiednio zdefiniowanego problemu badawczego, brak spornej hipotezy/tezy, nieodpowiedni warsztat, nieprzestrzeganie konwencji przyjętej w społeczności prawniczej)
  • Najczęściej popełniane błędy (w tym: błędy przy wyborze tematu i formułowaniu hipotezy/tezy, nieprawidłowy dobór strategii retorycznej, pisanie w oparciu o nienaukowe źródła, niewłaściwy język, plagiatowanie zamierzone i niezamierzone, cytowanie „pośrednie” oraz nieprawidłowy format cytowania, nieumiejętne korzystanie z edytorów tekstu, główne problemy w tłumaczeniu tekstów prawnych i prawniczych z angielskiego na polski)
  • Wskazówki i porady

Zapisz się TUTAJ!

Praca dyplomowa tuż tuż? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu online!
Małgorzata Milewicz-Stobińska

Product manager LEXOTEKA

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.