Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Praktyczne problemy uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego. Bezpłatny webinar.

08 czerwca 2021

Czy nadzorca układu ma obowiązek przekazywać wierzycielom spis wierzytelności, plan restrukturyzacyjny oraz inne istotne dokumenty? Czy w toku uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego można zmienić propozycje układowe? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskasz w trakcie bezpłatnego szkolenia online.

W temacie uproszczone postępowania restrukturyzacyjnego (UPR) w ostatnim roku zrobiło się całkiem głośno.

Kilka podstawowych faktów:

  • wprowadzone do porządku prawnego w czasie epidemii Tarczą Antykryzysową;
  • pierwotnie miało obowiązywać do 30 czerwca 2021 r., ale rząd planuje przedłużyć obowiązywanie postępowania w obecnej formie do 30 listopada (ustawa czeka już na podpis Prezydenta). Planowane jest też wprowadzenie nowego, zmodyfikowanego uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego po 30 listopada;
  • epidemia zachwiała gospodarką, wiele firm boryka się z problemami płynności finansowej - z analiz Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej wynika, iż w 2021 r. do końca marca wszczęto 433 postępowania restrukturyzacyjne, z czego 370 to UPR;
  • i na koniec fakt podstawowy - w praktyce, jak zawsze rodzą się różnego rodzaju problemy i wątpliwości, dlatego przygotowane zostało szkolenie.

Kompleksowa wiedza o uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym na bezpłatnym szkoleniu!

Już 14 czerwca o godz. 15:00 podczas szkolenia Praktyczne problemy uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego prelegenci Patryk Filipiak i Marta Romańska skupią się na praktycznych problemach, które zauważają w ramach prowadzonych uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych. Problemy te wynikają z niejasnych relacji pomiędzy specustawą COVID-ową a Prawem restrukturyzacyjnym, niedostosowaniem wątłej regulacji postępowania o zatwierdzenie układu do ustanowionego w uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym zakazu egzekucji oraz innych przepisów chroniących przedsiębiorstwo dłużnika.

Program szkolenia:

  1. Czy nadzorca układu ma obowiązek przekazywać wierzycielom spis wierzytelności, plan restrukturyzacyjny oraz inne istotne dokumenty?
  2. Jaka jest odpowiedzialność nadzorcy układu za brak współpracy z wierzycielami i nietransparentny tok pracy?
  3. Czy w trakcie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego można ogłosić upadłość dłużnika? Czy można wyznaczyć TNS-a? Jeśli tak, to czyja zgoda na czynności przekraczające zwykły zarząd jest wymagana: nadzorcy układu czy TNS-a?
  4. Czy w toku uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego można zmienić propozycje układowe?
  5. Czy otwarcie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego chroni zarząd przed odpowiedzialnością wobec wierzycieli?

Zapisz się już dzisiaj!

Nowe zasady obsadzania stanowiska dyrektora szkoły w okresie epidemii
Katarzyna Baczyńska

product manager Lex Windykacje