Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Bezpłatny webinar: Dodatek osłonowy z OPS

28 stycznia 2022

W Ośrodkach Pomocy Społecznej w Polsce w 2022 r. ilość pracy będzie na pewno równie imponująca, jak obecnie. "Na pierwszy akord" ustawodawca wprowadza od 01.01.2022 r. nowe zadania zlecone wszystkim gminom, polegające na obowiązku ustalania prawa do dodatku osłonowego, wypłaty tego świadczenia, rozliczenia, sprawozdawania wykonanych wydatków w ramach dotacji na dodatki osłonowe, etc.

Każdy Szef OPS lub pracownik socjalny dobrze zna specyfikę zadań zleconych i wie, że nie są to łatwe w zastosowaniu praktycznym kwestie. Zatem szkolenie pt. "Dodatek osłonowy z OPS " pozwoli Państwu łatwiej przebrnąć przez zakamarki przepisów nowej ustawy.

W poniedziałek 07.02.2022 r. o godz. 8:00 odbędzie się BEZPŁATNE szkolenie online, które poprowadzi Pan Michał Bochenek - ekspert w Centrum Pomocy Profesjonalisty - Pomoc Społeczna

Podczas szkolenia odpowiemy na takie pytania jak:

  • Który organ (urząd) w gminie będzie odpowiedzialny za realizację nowej ustawy o dodatku osłonowym?
  • Na jakiej podstawie OPS może zajmować się sprawami dodatków osłonowych (zostaną omówione propozycje odpowiednich uchwał i upoważnień w zakresie przekazania zadań do realizacji OPS-om)?
  • Kto będzie uprawniony do dodatku osłonowego?
  • W jakiej wysokości i na jaki okres będzie można przyznać dodatek osłonowy?

Zaprezentujemy także najnowsze wzory dotyczące dodatku osłonowego:

Bezpłatna rejestracja na szkolenie dostępna jest >>>Tutaj

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.