Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

Kwalifikowalność VAT w projektach unijnych w JST - zapraszamy na szkolenie online!

20 maja 2019

Kwalifikowalność podatku VAT jest jednym z najistotniejszych aspektów realizacji projektów korzystających z dofinansowania ze środków unijnych. Nieprawidłowości w tym zakresie skutkować mogą, zarówno koniecznością zwrotu części dofinansowania wraz odsetkami, jak i odpowiedzialnością karną.

Zapraszamy na praktyczne szkolenie online Kwalifikowalność VAT w projektach unijnych w JST, które odbędzie się 24 maja 2019 r. o godz. 14.00.

Zostaną na nim poruszone aktualne problemy w tym zakresie, w szczególności związane z istniejącymi obecnie rozbieżnymi stanowiskami, co do zasad częściowych odliczeń podatku VAT naliczonego i ich wpływem na możliwość uznania podatku VAT za wydatek kwalifikowalny.

Bardzo ważną kwestią będzie praktyczne wyjaśnienie rozbieżnych stanowisk w sprawie zasad stosowania tzw. prewspółczynnika oraz sposobów dokonywania korekty wieloletniej podatku VAT naliczonego oraz możliwości uznania podatku VAT za wydatek kwalifikowalny.

Szkolenie skierowane jest do skarbników, a także pracowników jednostek samorządu i ich jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe oraz realizację projektów inwestycyjnych.

Zapisz się!

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.