Wolters Kluwer Sklep Online

Jesteś już użytkownikiem programów LEX?

LEX Search

08 sierpnia 2018

LEX Search to nowa wersja wyszukiwarki serwisu LEX. Stworzył ją międzynarodowy zespół specjalistów w oparciu o dwa fundamenty: sztuczną inteligencję oraz doświadczenie prawników, którzy brali udział w jej tworzeniu. Dzięki niej szybciej i precyzyjniej przeszukasz zasoby LEX. W ten sposób oszczędzasz czas, a codzienna praca z dokumentami prawnymi staje się łatwiejsza.

 

Korzystając z LEX Search: 

  • otrzymujesz krótszą i lepiej dopasowaną do Twojego zapytania listę wyników, co znacznie ułatwia dotarcie do potrzebnego dokumentu czy aktu prawnego.
  • zyskujesz możliwość przeszukiwania zasobów LEX za pomocą potocznych sformułowań (np. split payment, konstytucja biznesu, ustawa deweloperska) w szerszym zakresie niż dotychczas. Łatwiej docierasz do autorskich treści Wolters Kluwer, takich jak najwyższej jakości komentarze, monografie, wzory dokumentów, analizy i procedury, a także baza szkoleń online, które są obecnie czytelniej prezentowane na liście wynikowej. 

Jesteś użytkownikiem programów LEX?

Zaloguj się do programu i korzystaj z pełnych możliwości LEX.

Zaloguj się

Oszczędność czasu i wygoda dzięki precyzyjnej informacji. LEX Search oznacza dużą oszczędność czasu dla użytkownika oraz większą wygodę w pracy z informacją prawną. Dzięki nowemu mechanizmowi wyszukiwania otrzymuje on bowiem krótszą, ale lepiej dopasowaną do swojego zapytania listę wyników. Najważniejsze i najbardziej aktualne dokumenty znajdują się na samej górze wyników. Ma to fundamentalne znaczenie w sytuacji, gdy liczna dokumentów w serwisie zbliża się do 5 mln. W ten sposób każdy użytkownik LEX znacznie łatwiej dociera do właściwej informacji, co znacznie przyspiesza pracę.

Koniec żmudnego wpisywania fachowych określeń. W dobie natłoku informacji i rozwoju Internetu oraz związanej z tym „skrótowości” komunikacji coraz częściej media używają potocznych wyrażeń zamiast, fachowych, specjalistycznych określeń. Wpływa to także na preferencje i sposób pracy użytkowników LEX. Nowa wyszukiwarka wspiera ich w tym obszarze, umożliwiając wyszukiwanie po synonimach, wyrażeniach potocznych oraz tych stosowanych przez media. Użytkownik nie musi już wpisywać specjalistycznych synonimów i martwić się, czy użył wszystkich istniejących określeń dla danego aktu prawnego czy instytucji. Dzięki LEX Search można przeszukiwać serwis m.in. za pomocą słów jak RODO, split payment, ustawa deweloperska czy skarga nadzwyczajna. 

Łatwiejszy dostęp do wartościowych i przydatnych treści. Autorskie, unikatowe treści Wolters Kluwer są często wyszukiwane przez użytkowników. LEX Search – poprzez optymalizację algorytmu wyszukiwania oraz poprawę struktury samych dokumentów – ułatwia użytkownikowi odnalezienie tych treści. Oznacza to, że m.in. autorskie komentarze, linie orzecznicze czy wzory dokumentów są lepiej pozycjonowane w wynikach wyszukiwania. Co ważne, także informacje o szkoleniach online także pojawiają się „wyżej”, co jest istotne ze względu na rosnącą popularność tej formy przekazywania wiedzy.

 

 

Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?
Znajdź rozwiązanie dla siebie.

Zamów prezentacje produktów LEX, dzięki której poznasz pełne możliwości serwisu oraz uzyskasz informacje o pakietach spełniających Twoje potrzeby.